Megmondtuk előre

Az LMP válságáról

  • narancs.hu
  • 2012. január 17.

Belpol

Ami az LMP-ben immár a nyilvánosság előtt zajlik, az nem az utóbbi néhány nap következménye; hogy előbb-utóbb akár a szervezet létét is fenyegető válsággal kell szembenézniük, régóta, legkésőbb az Országgyűlésbe kerülésük óta tudható.

Lapunk 2010 áprilisában arra kérte Hegedűs Istvánt, az első Fidesz-frakció (1990-1994) oszlopos tagját, hogy vázolja azokat a dilemmákat, lehetséges buktatókat, amelyekkel egy induló pártnak óhatatlanul szembesülni kell. Hegedűs ugyanis átélte, mivel jár, amikor egy szervezetben a lelkes mozgalmi aktivizmust törvényszerűen fölváltja a professzionális politizálás. A korai Fidesz és az LMP összevetésekor a szerző többek között arra jutott, hogy a (hajdani Fidesznél) "mentálisan felkészületlenebb LMP a közelgő belső és külső politikai veszedelmekkel szemben védtelenebbnek látszik: elég néhány, ám belül kezelhetetlen konfliktus, és az egész társaság szedheti a sátorfáját." A két reményteli szervezet sok mindenben hasonló, és sok mindenben eltérő helyzetét elemző kitűnő cikket majd' két év múltán is jó szívvel ajánljuk a figyelmükbe.

Figyelmébe ajánljuk

Hiába a botrányok, elsöprő győzelmet aratott a Fidesz támogatta polgármester a nyírcsászári időközin

A megítélése szerinti törvénytelenségek és a feloldhatatlan ellentétek miatt április elején a Nyírcsászáriban a képviselő-testület feloszlatását kezdeményezte a többségben lévő ellenzék. A helyzetet aligha mérték fel jól, mert sem az új polgármestert nem ők adják és egyetlen képviselőjelöltjük sem jutott be a testületbe.

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek.