Bojkottálta a Fidesz a bizottsági ülést, így megúszta a kormány a kényelmetlen kérdéseket

  • narancs.hu
  • 2020. május 20.

Belpol

El se mentek. Mintha nem akartak volna reagálni Bajcsy-Zsilinszky Kórházról vagy a lélegeztetőgépekről szóló kérdésekre.

A koronavírus-járvány elleni védekezéssel kapcsolatos aktuális kérdésekről tárgyalt volna szerdán az Országgyűlés népjóléti bizottsága, különösen a Bajcsy-Zsilinszky Kórházban kialakult helyzetről és a betegellátásban használt kínai lélegeztetőgépek beszerzéséről lett volna szó.

Mint ismeretes, több szakember panaszkodott arra, hogy a gépek egy része alkalmatlan intenzívterápiás kezelésre. A Népszava pedig pár napja arról írt, hogy Bajcsy-Zsilinszky Kórházban nagyon magas a koronavírus-fertőzött betegek halálozási aránya, csaknem minden harmadik bevitt beteg életét veszti. Egy névtelenül nyilatkozó dolgozó a lapnak arról beszélt, időnként hiányos a védőfelszerelésük, és nem is biztosak benne, hogy az elég védelmet ad.

A felmerülő kérdésekre a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs képviselői, valamint a Külgazdasági és Külügyminisztérium képviselője válaszolt volna.

Csahogy a kormánypárti képviselők valamilyen okból kifolyólag nem mentek el a bizottság mai ülésére. Erről Szabó Tímea számolt be Facebook oldalán.

Szabó Tímea

Ennyi kormánypárti képviselő jött ma el a Népjóléti bizottság ülésére...

"Úgy tűnik, a Fidesz-KDNP szerint titkolnivalója van a kormánynak a járványkezeléssel kapcsolatban. Szégyelljék magukat!"

A bizottság határozatképességéhez a tagok több mint felének jelen kell lennie. A bizottság jelenlegi 15 tagja közül 9 fő a Fidesz vagy a KDNP politikusa. A bojkott miatt az ülést nem tudták a mai napon megtartani.

Szabó Tímea közléséből az is kiderült, hogy az operatív törzs részéről is csak Lakatos Tibor ezredes ment el az ülésre, ám ő nem kompetens egészségügyi kérdésekben.

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.