Emlékműhekk – Egy kicsit visszavették ’56-ot

Belpol

Kijavította a Negyedik Köztársaság (4K!) a szovjet emlékművet a Fiumei úti temetőben. A szöveg igazabb lett, de a szégyen velünk marad.

Meghekkelte a Negyedik Köztársaság (4K!) a Fiumei úti sírkert szovjet emlékműparknak is beillő obeliszkjeinek egyikét, amelyen ’56 ellenforradalomként van feltüntetve, s így mond köszönetet a „szovjet hősöknek”. Bár Putyin ezt végül nem koszorúzta meg tegnap délután, de a tényeken az nem változtat semmit. A 4K! tagjai piros szigetelőszalaggal leragasztották a szovjet szót, illetve az ellenforradalom szó első tagját, így a párt szerinti helyes változat úgy hangzik, hogy: „Örök hála és dicsőség a szovjet hősöknek, akik az 1956 októberi ellenforradalomban életüket áldozták a magyar nép szabadságáért.” Mindjárt más ez így... Sőt, a vörös csillag helyére egy Kossuth-címert is elhelyeztek.

false

Fotó: Facebook/4K!

„Egy nappal ezelőtt Putyin ebben a parcellában koszorúzta meg az '56-os forradalom során elesett szovjet katonák emlékművét. Az emlékműveken '56 mindenhol ellenforradalomként szerepel, meggyalázva a forradalom és szabadságharc emlékét. Mivel az Orbán-kormány ehhez asszisztál, a saját kezünkbe vettük '56 visszafoglalását. Éljen a köztársaság!" – írta a 4K! Facebook-oldalán.

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.