A lakájmédia már a kilépésre készül? Keményen fikázzák a Néppártot

  • CD
  • 2019. március 20.

Belpol

Egységes kommunikációs húzásként egyenesen arra kérik a Fideszt, lépjen ki a Néppártból.

Szerda délután dönt az Európai Néppárt a Fidesz sorsáról. Az EPP gyűlésén hosszas huzavona után bocsájtják szavazásra, kizárják-e a Fideszt a pártcsaládból.

A magyar kormánysajtó a szavazás napjára a kizárást, mint pozitív fordulatot kezeli, s mintegy szükséges jót, kizárásból kilépést kreálva, annak időszerűségét hangsúlyozza. De akad olyan lap is, amely az ismert aduászt húzza elő: Soros a háttérben.

Szemlénkben a teljesség igénye nélkül csak a legmeghatározóbbnak tűnő cikkeket emeltük ki.

Az Origo azzal állt elő, hogy a

A fideszes hátország szerint itt az ideje kilépni a Néppártból

A lap frontembere, Kovács András kb. azzal kezdi, hogy semmi kis ügyről van szó, hisz' csak "néhány bevándorláspárti törpepárt" akarja a Fidesz kizárását.

Sőt, a szerző szerint a kérdés sokkal inkább az, hogy a Fidesz akar-e maradni egy egyre inkább bevándorláspárti irányba tartó Néppártban. Vagy szabad-e maradnia?

Kovács a bevándorlás téma mentén matekozik, de hangsúlyozza, vesztenivalója a Fidesznek nincs, mert "a Néppárt részéről értékelvűségről szó sincs, kereszténydemokrata értékekről még kevesebb".

A Fidesz hátország szócsöveként közli is, mi az irány:

"A Fidesznek addig van értelme a Néppártban maradnia, amíg van esély arra, hogy a pártcsalád a kereszténydemokrácia irányába visszatéríthető. De ez az esély napról napra fogy, vészesen fogy. Egy minden értékéről lemondó Néppártban viszont már nem szabad maradnia a Fidesznek. Ez a véleménye a Fidesz egész hátországának is."

false

 

Fotó: MTI

Szintén az Origo sulykolja, hogy nem kell félni.

Az Európai Néppárton kívül is van élet,

hisz' Kiszelly Zoltán politológus szerint a Budapest–Bécs–München-tengely gyengülésével és a Varsó–Budapest–Róma vonal erősödésével a Fidesz számára egyértelmű, hogy a Néppárton kívül is nyílhatnak új lehetőségek.

A Magyar Nemzetnek nyilatkozó Fidesz-közeli elemzők szerint "a Fidesz helyzete kényelmes, inkább az Európai Néppárt van lépéskényszerben, hiszen a magyar kormánypárt kizárásával jelentősen meggyengülne az Európai Parlament jelenlegi legnagyobb pártcsaládja".

Kár lenne félteni a Fidesz, mert a párt tuti biztos, hogy a Néppárton kívül is megtalálja majd a módját annak, hogy "érvényt szerezzen a jobboldali, bevándorlásellenes, szuverenista politikájának, sőt, akár új lehetőségek is nyílhatnának" számára.

Az Echo Tv-ből ismert Boros Bánk Levente politológus szerint "a Néppárt egy olyan liberális társaság, pártok és politikus foglya lett, akik inkább akarnak az európai baloldalnak megfelelni, mintsem a pártcsalád eredeti, kereszténydemokrata értékeit képviselnék következetesen".

Legyen ez a rémdráma utolsó felvonása. Az idő lejárt, nincs miről alkudozni.

A Magyar Nemzet szerzője mintha tolmácsolná a Fidesz-szavazók meglátását.

"Arra kérjük Orbán Viktort és a magyar kormánypártot, hogy történelmi felelősségének teljes tudatában szakítson az Európai Néppárttal.

Szakítson azonnal, szakítson habozás nélkül, és kezdjen el egy új történetet. Legyen a Fidesz tagság nélkül, de igazoltan néppárti mozgalom, hűségesen ragaszkodva azokhoz az értékekhez, amelyekre tekintve harminc esztendő alatt prosperáló, magában bízó, tekintélyes Magyarországot teremtettünk a kifosztott, hullaszagú bábállamból."

Ehhez képest a Ripost lényegi információként közli, hogy

Soros fia váratlanul Brüsszelbe érkezett. A Néppártot akarják befolyásolni?

A lap szerint erős a gya­nú, hogy az Eu­ró­pai Nép­párt Soros be­fo­lyása alatt álló, "be­épí­tett" em­be­reit akarja be­fo­lyá­solni a Fi­des­szel kap­cso­la­tos eset­le­ges sza­va­zás előtt.

Szerda délután kiderül, hogy alakul a szavazás, és mit lép a Fidesz.

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát. 

Kinek a bűne?

A kormánypárti média azzal igyekszik lejáratni egy Tisza párti önkéntest, hogy korábban pornófilmekben szerepelt. A kampány morális természetű, a nőt bűnösnek és erkölcstelennek állítja be, s persze ezt vetíti rá a pártra is.