A labdarúgókon kívül öt néző és két rendfenntartó kislány várta a kezdő sípszót március 25-én, szombaton, az ópusztaszeri futballpályán. Az utolsó pillanatban befutott egy rendőrautó is. Úgy festett, túl van biztosítva ez a sportrendezvény, de kiderült, a rendőröket a játék érdekli. Ahogy elkezdődött a meccs és a labda a rendőrautó szélvédőjén csattant, egyikük atyai hangon kiszólt a kocsiból: „Melyik volt az?”
A két kapu mögött ugyan van magas kerítés, amely megakadályozza, hogy messzire repüljön a labda, de kétoldalt nincs. Labdaszedő sincs. Az megy az elrepült labdáért, aki a bírói ítélet szerint játékba hozhatja. Az ópusztaszeri pálya egyik oldala mellett már porták vannak, a túloldalon szép nagy legelő. Az egyik kapu mögött erdő, a szélén favécé, miszerint budi, a másik kapu mögött maga a történelem: A magyarok hét nyila nevű emlékmű. Földbe fúródott díszes tollú és hegyű nyilak, Morvay László festőművész és Fülöp Gyula építész munkája, 1996-ban avatták.
A Csongrád-Csanád megyei IV. osztály Tisza–Maros csoportjának szombati játéknapján az Ópusztaszer SE fogadta a Maroslele SE-t. A vendégek piros mezben, a hazaiak gránátvörös-kékben, mint a Barcelona. Az első félidőben a leleiek támadtak a nyilak felé, de viszonylag ritkán jutottak el a kapuig. A 20-as mezt viselő játékosuk, a 47 éves Drimba egy távoli, de rosszul irányzott lövés után azonnal emelte a kezét, elnézést kérve a többiektől. Neki ez a második mérkőzése azóta, hogy újrakezdte a futballt. Egy félidőt játszott, utána mindkét combjában érezte a meccs hatását. Biztatta a cseréjét – aki a fia 15 éves osztálytársa –, hogy ne féljen a felnőttektől.
Nem lehet kiesni
Drimba Tibor eredetileg gádorosi; ott fiatalkorában volt kispályás, serdülő, ifista és felnőtt csapat is. A később válogatott Pisont Istvánnal is játszott együtt, ami életre szóló élmény volt. Húszéves koráig futballozott az érettségizett szobafestő, aztán elvitték katonának Szegedre. Megismerkedett egy lánnyal, akit feleségül vett, harminc éve élnek együtt. Szegedről Vásárhelyre költöztek, aztán pedig, mivel a baráti társaság egy része Maroslelén lakott, ők is körülnéztek a kétezer lelkes faluban. Megtetszett nekik, házat vettek 2004-ben. Tibor rendvédelmi dolgozó volt és lelkes közösségi ember, hamar befogadták. 2019-ben négy jelölt közül függetlenként, 39,76 százalékkal megnyerte a polgármester-választást.
Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!