„Magyarországon a baloldal által kínált politikai termék ma a hazaárulás. Nem szabadok és nem függetlenek, mert megvették őket és nem magyar érdeket képviselnek, mert a vevőik külföldiek. Nyilvánvaló, hogy aki négymilliárd forintot ezeknek a politikusoknak ad, az vár is cserébe valamit. Önmagában a magyar baloldali ellenzék ennek a töredékét sem éri, őszintébb pillanataikban ezt ők is így gondolják” – nyilatkozta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Magyar Hírlapnak.
Hozzátette, az egész ország számára fontos ügyeknél, mint amilyen az egészségügy fejlesztése, vagy a pedagógusok béremelése, ők minden eszközzel igyekeznek megakadályozni, hogy az ország hozzájusson azokhoz a forrásokhoz, amelyekből ezeknek a költségeknek egy csekély részét legalább biztosítani lehetne.
„Itthon azt látjuk, hogy a magyar társadalom nagyon nagy része, még az is, amelyik nem szimpatizál a polgári kormánnyal, csalódott az ellenzékben, elégedetlen velük, és a tisztességes baloldali emberek nagy többsége sem gondolja azt, hogy amerikai pénzekből kellene Magyarországon választási kampányt folytatni.
Miként azt sem, hogy ne kellene lennie egy nemzeti minimumnak, amit az ellenzék is támogatni tudna” – mondta.
Mint ismert, a választások előtt az Action for Democracy nevű amerikai szervezet 1,8 milliárdos támogatást nyújtott a Mindenki Magyarországa Mozgalomnak, amit Márki-Zay Péter miniszterelnök-jelölt is elismert.
Gulyás Gergely csütörtökön beszélt az oktatásról és az egészségügyről a kormányinfón. Szerinte a PDSZ-szel szemben a tanárok tisztességesen végzik a munkájukat, a megérdemeltnél kevesebb pénzért. Az érettségi nincs veszélyben, a PDSZ és a PSZ pedig elvesztette jelentőségét, mert csak a pedagógusok két százaléka a tagjuk. A státusztörvény tárgyalásánál egy olyan törvényen dolgoznak, ami a pedagógusok többségének megfelel. A miniszter szerint érdeke a tanároknak, hogy saját jogállásuk legyen.
Nem kommentálta, hogy az orvosok kétharmada belépett a közelmúltan jogfosztottá vált Magyar Orvosi Kamarába. Szerinte abban a négy megyében, ahol életbe lépett az új ügyeleti rendszer, nagyon jól is működik. Egységes egészségügyi ellátást szeretnének, ezért átvennék a járóbeteg-ellátást az önkormányzatoktól, viszont Budapest és a központi régió települései ezt nem szeretnék.