Sulyok Tamás köztársasági elnök édesapja, Sulyok László 1944-ben Székesfehérvár zsidó származású lakosainak összegyűjtése és elhurcolása után a város polgármesterénél kérelmezte, és a Magyar Nemzeti Szocialista Párt megyevezetőjeként igényelt az elhurcolt zsidók vagyonából értékes ingatlant, majd berendezési tárgyakat is – számolt be róla a Hócipő szatirikus kéthetilap online kiadása, ami Gergely Anna székesfehérvári történész kutatásai nyomán közölt dokumentumokat.
„Polgármester Ur! Alulírottak, a Magyar Nemzeti Szocialista Párt Székesfehérvári Szervezete nevében kérjük, méltóztassák párthelység céljára megfelelő lakást kiutalni. Kérjük a Váradi Imre és Bloch Sándor zsidók tulajdonában lévő Nádor utca 16. számú házban a Hungária Kávéház fölötti I. emeleti helyiségeket (volt Váradi lakás) pártunk részére átengedni. Székesfehérvár, 1944. évi junius hó 9-n”
– szerepel a levélben.
A dokumentumok szerint Sulyok László és társai a levelet 1944. június kilencedikén küldték el, az akkor mindössze tíz napja hivatalban lévő székesfehérvári polgármester a tanácsnokán, Szabady Tiboron keresztül válaszolt és kiutalta nekik a kért lakást, ezt követően Sulyokék további igényeket fogalmaztak meg.
A lapnak erről Gergely Anna történész azt mondta, rengeteg ilyen igénylést látott korábban a székesfehérvári levéltárban, amikben például olyan szavak szerepelnek, mint „zsidószekrény", „zsidótelefon”, „zsidóvarrógép”, „zsidózongora”. Míg a polgármester a lakást már másnap, június tizedikén jóváhagyta, a bútorokra a június kilencediki levél után három nappal azt írta, indokoltnak tartja, de meghaladja a hatáskörét, ugyanakkor nem tesz észrevételt, ha a kincstár ezt kiutalja, vagyis ezt is megkapták Sulyokék.
Mindeközben Székesfehérváron június ötödike és tizedike között négyes sorokban vezették a zsidókat a csillagos házakból a városon keresztül a síneken túl lévő, használaton kívüli Szabó-téglagyárba. A csillagos házakban, a Kígyó utcában ezelőtt két napig motozták őket, a nőket meztelenre vetkőztették, Gergely Anna szerint pedig testüregmotozást is végeztek rajtuk.
Sulyok családi hátterével először Karsai László foglalkozott, vele készült interjúnk a fenti dobozra kattintva olvasható. Maga Sulyok a családja ellen indított nemtelen támadásként írta le, amiért felhívták rá a figyelmet, hazudik a családjáról, és kiemelte, hogy neki tulajdonképpen a családi legenda számít és nem az, ami történt.