Kásler Miklós tíz új miniszteri biztost nevezett ki

  • narancs.hu
  • 2018. november 10.

Belpol

Nyilván mindegyikre nagy szükség van.

A pénteken közzétett Hivatalos Értesítő szerint az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetője tíz új miniszteri biztos nevezett ki – szúrta ki a Zoom.hu. Íme a pazar névsor:

  • - dr. Baán László: a Városliget fejlesztéséért és a Magyar Állami Operaház beruházásaiért felelős miniszteri biztos
  • - dr. Cserháti Péter: Egészséges Budapestért Program koordinálásáért felelős miniszteri biztos
  • - dr. Garai Péter: Rászoruló Személyeket Támogató Operatív Program koordinálásáért felelős miniszteri biztos
  • - dr. Hankó Balázs Zoltán: orvos- és egészségtudományi képzést folytató felsőoktatási intézmények fejlesztéséért felelős miniszteri biztos
  • - dr. Hoppál Péter Tamás: kulturális alapellátás kiterjesztésének összehangolásával kapcsolatos feladatok ellátásáért felelős miniszteri biztos
  • - Petneházy Szabolcs Attila: magyar-magyar kulturális kapcsolatokért felelős miniszteri biztos
  • - Rónaszékiné Keresztes Mónika: a magyar zenei nevelésért felelős miniszteri biztos
  • - Szekeres Pál Levente: fogyatékkos emberek társadalmi integrációjáért felelős miniszteri biztos
  • - Vartus Gergely: E-health koordinációjáért felelős miniszteri biztos
  • - dr. Szentes Tamás: hajléktalanellátás koordinációjáért felelős miniszteri biztos

lett.

+1 miniszteri biztosi kinevezés az innovációért és technológiáért felelős minisztertől:

  • - Jeneiné dr. Rubovszky Csilla: Idősügyi Infokommunikációs Programért felelős miniszteri biztos lett.

 

Arról, hogy miért kell ennyi miniszteri biztos, korábban itt írtunk részletesen.

Orbán hálózata

Több ezer milliárd forint elköltését szervezte ki az állami közigazgatás rendszeréből Orbán Viktor. Az elsősorban tőle függő kormány-, miniszterelnöki és miniszteri biztosok és megbízottak hálózata lefedi a legfontosabb pénzkifizető helyeket, hatalomgyakorlási területeket - de kiválóan működik kiérdemesült káderek lerakataként is.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.