Letétbe helyezte felmondását a Tanítanék Mozgalom egyik alapítója

  • narancs.hu
  • 2023. június 7.

Belpol

Pilz Olivér felmond, ha bevezetik a státusztörvényt.

Pilz Olivér, a Tanítanék Mozgalom egyik alapító tagja letétbe helyezte felmondását a státusztörvény benyújtása miatt – jelentette be a mozgalom a Facebook-oldalán.

Mint írták, „ha megszavazzák a bosszútörvényt, a jelenlegi több tízezres tanárhiány tovább fog emelkedni! Olivérhez hasonlóan rengetegen elhivatottak a szakma iránt, azonban az új, megfélemlítő és cenzúrázó körülmények között sokan úgy fognak dönteni, hogy nem tudják tovább folytatni.”

❗️Pilz Olivér, a Tanítanék Mozgalom egyik alapító tagja, a mai napon letétbe helyezte felmondását a bosszútörvény...

Posted by Tanítanék on Wednesday, June 7, 2023

A 24.hu a bejelentésével kapcsolatban emlékeztetett, Pliz Olivér még 2016-ban kezdte tiltakozó akcióját, hogy reformokat indítson el a közoktatásban. A miskolci Herman Ottó Gimnázium matematika-fizika-biológiai szakos tanára nyílt levélben sürgette az oktatási rendszer megreformálását. A lapnak adott tavalyi interjújában arról beszélt, kezdetben még reménykedtek a párbeszédben, de hamar kiderült, hogy az oktatási kormányzat nem ebben a megoldásban gondolkodik.  Pliz tavaly decemberi azon az eseményen is részt vett, ahol Pintér Sándor belügyminiszter és Maruzsa Zoltán oktatási államtitkár közoktatást érintő terveikről beszéltek. Az esemény után azt mondta, Pintér nem érti az oktatás problémáit.

A Tanítanék Mozgalom egyik alapító tagja a 24.hu-nak tavaly arról is beszélt, hogy belátja: az elmúlt években nem sikerült érdemben megváltoztatni a rendszert, de kisebb eredményeket ettől még szerinte el lehet érni, például a bérkérdésben, de a státusztörvénnyel, úgy tűnik, a mozgalom szimbolikus figurájának az optimizmusa is alábbhagyott.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.