Magyar Péter rácsodálkozott a kormányinfóra

  • narancs.hu
  • 2024. április 11.

Belpol

Az egész nem tetszett neki, miniszterestül, újságíróstul.

Reagált a csütörtöki kormányinfóra Magyar Péter, a Tisztelet és Szabadság Párt alelnöke.

Facebook-posztjából az derül ki, hogy másmilyennek látta a mostani kormányinfót, mint az ez előttieket.

Úgy találta, a kormány „szintet lépett a nyilvánosság elhallgatásában”, a másfél óra előre megírt kérdésekről szólt, és a miniszterek nem tértek ki a hétvégi tüntetésre és arra, hogy erkölcsi, jogi, politikai és gazdasági válság van. 

„És ami igazán érdekes, hogy nem volt egy ember sem a teremben, aki a mesedélután első órája után azt mondta volna, hogy mi ehhez az elhallgatáshoz nem asszisztálunk, mi újságírók vagyunk és az országot és a magyar embereket valóban érdeklő ügyekben akarjuk kérdezni Gulyás Gergelyt és a kormányt” – írja Magyar Péter.

A kormányinfón az újságírók szóba hozták a Schadl–Völner-ügyet kérdéseikben, Gulyás Gergelyt a Magyar Péterhez fűződő kapcsolatáról is kérdezték, és válaszolt is, többek közt azt, hogy neki a történtekhez nincs köze, vagy ha mégis (lesz), akkor majd nagyon hálásak lesznek neki, és ezt mindenki jól jegyezze meg.

A kormányinfó előtt Magyar szintén a Facebookon sorvezetőt küldött egykori barátjának, egyik gyermeke keresztapjának, Gulyás Gergelynek, azzal kezve, „Kérlek ne hazudjatok, legalább Te ne. Nem vagyok háborúpárti. Fontosnak tartom, hogy Magyarország és egész Európa kimaradjon a háborúból. Nem támogatom fegyverek szállítását Magyarországon keresztül. Fontosnak tartom, hogy a nagyhatalmak mielőbb tárgyalóasztalhoz üljenek, hogy a két éve tartó vérontás végre lezárható legyen.”

Ezzel arra utalt, hogy az ellenzéket egy kalap alá vevő CÖF-plakátokon Fekete-Győr András képét az övére cserélték ki, és háborúpárti baloldalinak titulálta a Fidesz.

A sorvezetőben kitér arra, hogy nem baloldali, fontosnak tartja az illegális migráció elleni küzdelmet. Miközben az állam milliárdokat költ propagandára, az ország a csőd felé tart, és tessék elmondani az embereknek, hogy az önkormányzati választások után milyen megszorításokra készül a kormány. Azt is kilátásba helyezte, hogy a majdani új kormány meg fogja nyitni az ügynökaktákat, ezzel a lépéssel 34 éve adós a politikai elit. Azt is kérte Gulyástól, ne akadályozza a kormány az ő pártjának nyilvántartásba vételét. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.