A Magyar Kórházszövetség szerdai kongresszusán a szervezet elnöke az RTL Híradónak arról beszélt, hogy a Magyar Orvosi Kamara (MOK) sokkal hangsúlyosabb szerepet kapott az egészségügy átalakításával kapcsolatos tárgyalásokon, mint a kórházigazgatók érdekképviselete.
„A kamarának volt rengeteg lehetősége ebben a folyamatban elmondani a véleményét, annak jelentős részét figyelembe is vették, én nagyon sajnálom, hogy így befeszült ez a helyzet” – mondta Velkey György, majd hozzátette: nem tart attól, hogy a kórházszövetséget is retorziók érik a kormány részéről, amiért védik az érdekeiket, mert ők szerinte megtalálják a megfelelő hangot.
„Igyekszünk a folyamatokat befolyásolni sok háttérbeszélgetéssel a döntéshozókkal, és érdekképviselet szervekkel is folyamatos konzultációban vagyunk, azt gondolom, hogy semmiféle retorziótól nem kell tartanunk, megtaláljuk azt a hangot, amivel a kórházak érdekei bemutathatók” – mondta Velkey, hozzátéve, ha nem az ő javaslataik kerülnek bele a törvényekbe, akkor igazodnak azokhoz.
A MOK több mint kétharmada, mintegy 33 ezer orvos jelezte, hogy a kamara tagja marad. Velkey György azt nem árulta el, ő tag maradt-e.
A kötelező kamarai tagság eltörlését a kormány még február 28-án szavaztatta meg a parlamenttel azzal az indoklással, hogy a MOK nyomást gyakorol az orvosokra, ezzel pedig közvetve a betegeket veszélyeztetik. Az orvosoknak március 31-éig kellett nyilatkozniuk arról, kamarai tagok kívánnak-e maradni a jövőben. A MOK-nak összesen mintegy 50 ezer tagja lehet, közülük 42 ezer az aktív orvos, míg nagyjából 8 ezer a nem aktív.