A budapesti Madách Imre Gimnázium nevelőtestülete az intézmény honlapján tájékoztatta a szülőket és a tanulókat arról, hogy a digitális eszközöket nem fogják elvenni a tanítás előtt a diákoktól – vette észre a hvg.hu.
„Iskolánk pedagógiai célja a digitális kultúra helyes használatára való nevelés, nem pedig a tiltás. Bármelyik órán sor kerülhet az eszközök alkalmazására, így életszerűtlen lenne az állandó beadás-kivétel”
– írta honlapján az intézmény, hozzátéve, hogy a mobiltelefonok iskolai használatát, a kép- és hangrögzítés korlátait az intézmény házirendje már régóta tartalmazza, ennek érvényesítése pedig még szigorúbb lesz. A diákokat arra kérték, hogy „órai magatartásával senki se kockáztassa azt, hogy az okos eszközöket a tanítás előtt el kelljen venni.”
Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, augusztus 8-án jelent meg a rendelet az okoseszközök használatának iskolai korlátozásáról. A tiltásokat több kritika érte, elsősorban azért, mert elvileg ezeknek a betartatása a pedagógusokra hárul. Emellett az is problémás, hogy miközben az egész világ az okoseszközök bevonásában látja az oktatás jövőjét, a magyar példa a tiltással tulajdonképpen teljesen visszalép a füzet-tábla kombóhoz – még ha a telefonozás valóban addiktív is.
Az iskolai mobilhasználat kvázi tiltásáról ebben az interjúnkban van szó részletesen: