Németh Szilárd csepeli fideszesekkel fotózkodott, de valaki lemaradt a képről

Belpol

Az utóbbi hónapok történéseinek fényében talán nem meglepő, hogy nem szerepel rajta az illető.

Ahogy azt korábban lapunk is több cikkben megírta, Németh Szilárd és Borbély Lénárd, Csepel korábbi és jelenlegi fideszes polgármestere, régi harcostársak között megromlott a viszony. A szintén e témában publikáló 24.hu cikke szerint ennek az az oka, hogy a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára továbbra is „főnökként” próbálta irányítani a kerület ügyeit, de Borbély egyre kevésbé fogadta el az utasításokat tőle. Ezért Németh olyannyira eltávolodott a „korábbi csepeli csapatától”, hogy mára lényegében megszűnt a kommunikáció a két oldal között, írta a portál. 

Erre ma Németh Szilárd képet posztolt a Facebookon, ahol csepeli önkormányzati képviselőkkel pózol a Kozma István Magyar Birkozó Akadémia (KIMBA) egyik festménye előtt. 

A képen a Fidesz helyi képviselői láthatók; arcról nehéz pontosan megállapítani, ki kicsoda, mivel mindenki maszkot visel, de a képen Czibulyáné Szonday Szilvia, Bercsik Károly, Zupkó János és Balogh Ernő meg van jelölve.

Németh Szilárd ezek szerint közeledik a „csepeli csapathoz”, viszont Borbély Lénárd nem szerepel a képen. 

A két fideszes erős ember rossz viszonya azért érdekes különösen, mert Németh a kerület egyik legnagyobb ingatlantulajdonosa lett még a múlt év végén, ugyanis az általa tulajdonolt KIMBA megvásárolta a Csepel SC Alapítványt, így több sporttelepet, illetve egy 12 ezer férőhelyes stadiont is. Borbély Lénárd még decemberben azt mondta a Magyar Narancsnak, hogy az adásvétel az ő tudta nélkül történt, és nem ismeri Németh Szilárd terveit. Múlt héten a 24.hu-nak azt közölte a polgármester, hogy hiába küldtek kérdéseket az alapítványnak, nem kapott választ az önkormányzat. Márpedig a területre vonatkozóan 2020 végéig változtatási tilalom volt elrendelve, ami azt jelenti, hogy nem lehet értéknövelő beruházást megvalósítani az egyébként ramaty állapotban lévő sportkomplexumban. Borbély pedig a fejlesztések ismeretének hiányában nem tervezte ezt feloldani, hiszen korábban azért kampányolt (Németh Szilárddal együtt is), hogy csak sportcélú fejlesztés valósulhasson meg a területen. Amennyiben a felek nem békülnek ki és egyeznek meg, úgy csak akkor építhető be a terület, ha a kormány kiemelt beruházásnak nyilvánítja.

Fideszes turné

Elképzelhető, hogy Németh Szilárd az utóbbi lehetőséggel számol, ugyanis az elmúlt hetekben több befolyásos kormányzati politikussal és egyéb állami vezető tisztségviselővel, polgármesterrel is egyeztetett. Így például

is találkozott. 

 

 

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt, aki munkát ad, megélhetést, sőt jólétet, nemzeti öntudatot, egységet, nagyságot – és megnevezi azokat, akik miatt mindez hiányzik.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül, mégis mintha csak a szerzőt, vele együtt az életet, a lehetőségeket búcsúztatná.