„No war” – minden idők legegyszerűbb üzenetével indult el a tizedik Békemenet (FOTÓK)

  • narancs.hu
  • 2024. június 1.

Belpol

A Fidesz béke szigetének akarja megőrizni Magyarországot. A buli a Margitszigeten végződik, ahol Orbán Viktor beszél.

Cikkünk folyamatosan frissül

„Magyarország maradjon a béke szigete!” címmel hirdettek Békemenetet Budapestre június 1-re, ahol összesen tizedik alkalommal gyűlik össze tulajdonképpen mindenki, akinek köze van a Fideszhez. A gyülekező 11 és 13 óra közt zajlott a Lánchíd pesti hídfőjénél, innen sétál át a természetesen hatalmas tömeg a margiszszigeti Alsó-nagyrétig, ahol 15:00-kor maga Orbán Viktor tart beszédet. A korábban esélyesnek tűnt vihart úgy tűnik, megúszták.

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

A beszámolók szerint természetesen óriási országos szervezkedés indult, az egészet összetrombitáló Civil Összefogás Fórum az Andrássy úton tette le buszaival a vidékről Budapestre érkezőket, akiknek jó magyaros hangzású No War feliratú táblákat is osztottak, az egyik leghíresebb magyar rapper, Speak felejthetetlen dalszövegének szellemében. Az idei rendezvény a kormány legfontosabb üzenetére koncentrál, ami miatt már a felvezető írások és tévés szereplések is atomháborúról beszéltek, amit valamiért úgy vélik, csak akkor lehet megállítani, ha a Fidesz EP-listájára szavazunk.

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

A gyülekezők a Széchenyi tér vonalától az Eötvös térig töltötték meg induláskor a rakpartot, erről majd még sokféle számot fogunk hallani valószínűleg. A tömeg pár perccel 15:00-kor indult el meghallgatni Orbánt. Az első sor ezúttal nem annyira a Fidesz mulatós celebritásaira épül, hiányzik onnan Gáspár Győző és Pataky Attila is (update: Pataky ott van, csak nem középen, ráadásu a mulatós vonalat erősíti Fásy Ádám is, elnézést!) , de Bayer Zsolt, Deutsch Tamás, Semjén Zsolt és Stefka István természetesen ott tartja a talán minden eddiginél rövidebb üzenetet közvetítő molinót. Meglepő hiányzó Szentkirály Alexandra, pedig őt szánná a párt a jövő heti szavazáson Budapest főpolgármesterének. Szentkirályi Facebookja alapján Budáról átkelve csatlakozik a menethez híveivel, pár kevésbé lelkes fideszes pedig inkább a Margit hídon várta meg a demonstrációt.

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

A menet eleje már a szigeten

A beszédek helyszínén György-Horváth Zsuzsa, a Hír TV műsorvezetője nyitja a rendezvényt, aki arról beszél, hogy a Margitszigetet egy napra a béke szigetévé teszik, de azt akarják, hogy ne csak egy napra, és ne csak itt legyen béke. Ekkor már biztos, hogy Orbán Viktor 15 órára hirdetett beszéde csúszni fog. A hangszórókból az Egy vérből vagyunk remixelt változata dübörög.

 
 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
A kommunista elit az első sorban: Bencsik András, a nyolcvanas években a Pártélet rovat vezetője, és Stefka István, aki még az átkosban belügyminiszteri kitüntetést is kapott
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

György-Horváth ezután a kormánypárt propagandaszólamait olvasta fel az egybegyűlteknek arról, hogy az európai politikusok háborúra készülnek, de a Fidesz akar. Több versfelolvasás is elhangzik (Babits Mihály: Zsoltár gyermekhangra, Ady Endre: Krónikás ének 1918-ból), a színpadon gyerekek kiabálják, hogy nem akarnak háborút.

 
 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
 
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

 

 
 
Orbán Győzőnek, a miniszterelnök apjának még valami hiányozna az átszellemüléshez
Fotó: Palágyi Barbara/Magyar Narancs
 

Orbán Viktor szerepléséről ebben a cikkben tudósítunk.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.

Felszentelt anyagpazarlás

Ha a művészet halhatatlan, halandó-e a művész? Tóth László (fiktív) magyar építész szerint láthatóan nem. Elüldözhetik itthonról a zsidósága miatt, és megmaradt szabadságát is elvehetik az új hazában, elszakíthatják a feleségétől, eltörhetik az orrát, ő akkor sem inog meg. Hiszen tudja, hogyha őt talán igen, az épületeit nincs olyan vihar, mely megtépázhatná.

Törvénytelen gyermekek

Otylia már várandós, amikor vőlegénye az esküvő előtt elhagyja, így lánya, Rozela házasságon kívül születik. Később Rozela is egyedül neveli majd saját gyermekeit. A három nővér, Gerta, Truda és Ilda egy észak-lengyelországi, kasubföldi faluban élnek anyjukkal, az asszony által épített házban.

Átverés, csalás, plágium

Az utazó kiállítást először 2020-ban Brüsszelben, az Európai Történelem Házában rendezték meg; a magyarországi az anyag harmadik, aktualizált állomása. Az eredetileg Fake or Real címen bemutatott kiállítás arra vállalkozik, hogy „féligazságok és puszta kitalációk útvesztőjében” megmutassa, feltárja a tényeket, az igazságot, amihez „követni kell a fonalat a labirintus közepéig”. A kiállítás installálása is követi a labirintuseffektust, de logikusan és érthetően.

Kire ütött ez a gyerek?

Az 1907-ben született dráma eredetiben a The Playboy of the Western World címet viseli. A magyar fordításokhoz több címváltozat is született: Ungvári Tamás A nyugati világ bajnokának, Nádasdy Ádám A Nyugat hősének fordította, a Miskolci Nemzeti Színházban pedig Hamvai Kornél átültetésében A Nyugat császáraként játsszák.

2 forint

„Újabb energiaválság felé robog Európa, ebből kellene Magyarországnak kimaradni, ami nem könnyű, hiszen ami most a magyar benzinkutakon történik, az már felháborító, sőt talán vérlázító is” – e szavakkal indította Orbán Viktor a beígért repülőrajtot indiai kiruccanása után. Hazatérve ugyanis a miniszterelnök szembesült egynémely adatsorral, meg leginkább azzal, hogy, a legendás Danajka néni szavaival élve, „drágulnak az árak”. Az üzemanyagé is.

Kiárusítás

Lassan másfél éve szivárgott ki, hogy az állam egy olyan arab befektetőnek, Mohamed Alabbarnak adná Budapest legértékesebb egybefüggő belterületét, a Rákosrendezőt, aki mindenféle felhőkarcolót képzel oda, egyebek mellett a Hősök tere látképébe belerondítót is.

24 óra

„Megállapodást kellene kötnie. Szerintem tönkreteszi Oroszországot azzal, ha nem köt megállapodást – mondotta Trump elnök a beiktatása utáni órákban Vlagyimir Putyinról, majd hozzátette azt is, hogy „szerintem Oroszország nagy bajba kerül”. Trump azt is elárulta, hogy telefonbeszélgetést tervez az orosz elnökkel, de még nem tudja, mikor. Nemrég azt is megjegyezte, hogy Oroszország egymillió embert veszített az Ukrajna ellen indított háborújában. (Ez a szám az orosz áldozatok felső becslése.)

A Menhir

Bár soha nem jutott a hatalom közelébe, mérgező jelenlétével így is át tudta hangolni a francia közgondolkodást. Több mint fél évszázadig volt elmaradhatatlan szereplője a politikai életnek. Újrafazonírozott pártját lánya, Marine Le Pen, eszmei hagyatékát az alt-right francia letéteményese, Éric Zemmour viszi tovább.