Politikai hirdetések rongálása

Pofád leszakad!

Belpol

Makón az állatorvos rajtakapott egy férfit, aki harapófogóval szedte le a Márki-Zay-plakátot a lámpaoszlopról. Szegváron a fideszes jelölt hirdetéseit rongálták meg. Ezek az akciók többnyire hidegen hagyják a pártok vezetését

Egy éjszaka alatt 29 plakátját rongálták meg a fideszes Farkas Sándor képviselőjelöltnek Szegváron. Fekete festékkel fújták le az arcát, az óvoda és a templom közelében lévő hirdetésekre férfi nemi szervet is festettek. A 4400 lelkes nagyközség Csongrád-Csanád megye 3. számú választókerületéhez tartozik, huszonegy másik településsel, köztük négy várossal, Csongráddal, Szentessel, Kistelekkel, Sándorfalvával – ez több mint 81 ezer szavazó. A 68 éves öntözéses-meliorációs üzemmérnök, mezőgazdasági mérnök Farkas 1998 óta képviselője a Fidesznek, nem tartozik a konfrontatív politikusok közé, inkább szakmai kérdésekben nyilvánul meg. A 29 plakát megrongálását nem is hirtelen indulat szülhette; létra kellett hozzá és helyismeret. A rongáló nem bántotta azokat a hirdetéseket, amelyekre ráláthatnak a térfigyelő kamerák, viszont a független polgármester utcájában, és Márki-Zay Péter ellenzéki miniszterelnök-jelölt egyik munkatársának utcájában is befeketítette Farkas Sándort.

 

A Pletykaanyu falujában

„Márki-Zay uszító politikája idevezet. Csak felfelé, mondja. Hívei komolyan vették, és felmásztak az oszlopokra” – kommentálta az esetet a Facebookon március 7-én Gémes László, a Csongrád-Csanád Megyei Közgyűlés fideszes elnöke, Szegvár korábbi polgármestere. Később megosztott egy felvételt a hódmezővásárhelyi közgyűlésről; Márki-Zay Péter polgármester néhány szóban beszél Gémesről, aki saját kezűleg szerelt fel fideszes plakátokat. „Már tudjuk, kiket zavart a szegvári plakátolás! Kellő vehemenciával ajánlom a Szegvár Online figyelmébe! Hamarosan a rongálók is meglesznek! Magyarország előre megy, nem hátra!” – írta Gémes.

A Szegvár Online a helyi önkormányzat internetes lapja. Gémes azért említette, mert az újság is foglalkozott a plakátrongálással. A Kinek festékes a keze? című cikk szerzője, Purgel Zoltán azonban nem ott sejti a tettest, ahol Gémes. „A plakátrongálást követően meghökkentő és elgondolkodtató pletykák kaptak szárnyra nagyközségünkben. Ezeknek nem akarunk helyt adni a Szegvár Online-on. Azt azonban mindenki tudja – mint ahogy korábban beszámoltunk róla –, hogy Gémes Lászlónak »nem túl jó« a kapcsolata Farkas Sándorral – ezt helyi jobboldali lakosok is egyöntetűen állítják.” A lap szerint Gémes, mivel nem őt indította a Fidesz az országgyűlési választáson, sértő megjegyzéseket szokott tenni Farkasra. Emlékeztet a cikk arra is, hogy a 2019-es önkormányzati választás idején a polgármesterré választott Szabó Tibor György molinóját Gémes László távolíttatta el arra hivatkozva, hogy leszakadhat, és ezért balesetveszélyes. A Szegvár Online azt kéri olvasóitól, hogy aki tud bármit a falubeli esetről, az írjon a lapnak, a nevét titokban tartják.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Ha szeretné elolvasni, legyen ön is a Magyar Narancs előfizetője, vagy ha már előfizetett, jelentkezzen be!

Neked ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.