Putyin tiltólistára tette az OTP orosz leánybankját is

  • narancs.hu
  • 2022. október 27.

Belpol

Összesen 45 bank került fel a listára, ideiglenesen december 31-ig korlátozza őket.

Ideiglenes tiltólistára helyezett 45, részben külföldi tulajdonú orosz bankot Vlagyimir Putyin - írja a hvg.hu.

A pénzügyi intézmények tiltólistáját az orosz elnök szerdán véglegessítette, ezen már szerepel az OTP Bank orosz leánybankja is. Emellett listára került többek közt az American Express Bank, a Western Union DP Vosztok, a Goldman Sachs, a J. P. Morgan Bank International, az Intesa, a Credit Suisse, a Raiffeisen, a Citibank, az UniCredit Bank, az Ozone Bank és a Yandex Bank is.

A tiltólistás bankok a meghatározott ideig, december 31-ig nem végezhetnek tranzakciókat az alaptőkéjükhöz tartozó részvényekkel és részesedésekkel. A korlátozások alól csak a csak az elnök rendkívüli engedélyével kaphatnak mentesítést.

Az OTP korábban már bejelentette, hogy az oroszországi leánybankjának működését teljes mértékben alárendeli a nemzetközi szankciós előírásoknak. Ez azt jelentette, hogy március óta fokozatosan leépítik a vállalati hitelportfóliójukat, nem fektetnek orosz állampapírokba, illetve azok forgalmazását a teljes nemzetközi csoportban felfüggesztették.

 

 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.