Rátámadtak a Tisza Párt aktivistáira Baranyában – írta a Facebookon a Tisza Szigetek szigetvári csoportja, a posztot a 24.hu vette észre.
Beszámolójuk szerint
egy magát Fidesz-szimpatizánsnak valló férfi többször poloskának nevezte az aktivistát, majd rovarirtó spray-vel szándékosan szembe és arcon fújta.
Az érintett fiatal nő a történtek után orvosi vizsgálaton esett át, de úgy tűnik, hogy nem szenvedett komolyabb látáskárosodást, jól van, de hozzátették: az őt ért fizikai és lelki támadás elfogadhatatlan, és következményekkel kell járnia.
A szervezet az aktivista kilétét nem akarta nyilvánosságra hozni, de, mint írják "kiállunk mellette , és mindenki mellett, akit zaklatás, megfélemlítés vagy erőszak ér csak azért, mert ki meri mondani a véleményét vagy közösségéért cselekszik".
Ez már a sokadik támadás volt tiszás aktivisták ellen, Dunaegyházán például egy fideszes polgármesterjelölt támadt rájuk, Rakamazon pedig egy idős nő autóval ment neki a tiszások pultjának. A kelenföldi pályaudvaron egy férfi akasztással fenyegette meg a Tisza önkénteseit és hazaárulónak nevezte őket, valamint azt kiabálta egy nőnek, hog "én még meg is fogom nézni az agyadat, élve foglak megnyúzni, te köcsög".
Orbán Viktor poloskázós beszéde miatt korábban feljelentést tett a Mindenki Magyarországa, ám az ügyészség néhány nappal ezelőtt elutasította a feljelentést azzal az indokkal, hogy az nem minősült gyűlöletre uszításnak.
A 21 Kutatóközpont friss mérése szerint egy évvel a parlamenti választás előtt a Tisza Pártnak több százezerrel több szavazója van, mint a Fidesznek.