Szeretne sok pénzt? És azt, hogy Soros megtámadja Magyarországot?

Belpol

Jön az újabb nemzeti konzultáció, milliós ígéretekkel és minden korábbinál durvább sorosozással.

Tizennégy pontos nemzeti konzultációt jelentett be csütörtökön a kormány. A kérdések mintegy fele a gazdasági növekedésről, és a családok támogatásáról szól, a nagyobb részt azonban a Brüsszel várható aljasságairól Soros György és az „általa finanszírozott” szervezetek Magyarország ellen indított támadásáról szól.

A kérdések szokás szerint irányítottak, a pénzügyi-gazdasági felvetésekre pedig kevés megkérdezett válaszolna egyértelműen nemmel. A kormány például arról érdeklődik, hogy

  • emeljük-e a minimálbért 200 ezer forintra,
  • örülnek-e magyarok a munkát terhelő adók csökkentésének,
  • szeretnének-e alkotmányos védelmet a nyugdíjnak és családtámogatásoknak,
  • szeretnék-e a hitelmoratórium további meghosszabbítását,
  • az idei 5,5 százalékos gazdasági növekedés esetén kapják-e vissza a gyermekes családok a a 2021-es jövedelemadójukat, az átlagbér szintjéig,
  • Az sem vált ki valószínűleg sok vitát, hogy Magyarországot a járvány után meg kell erősíteni – jelentsen ez bármit is.

A 7. pontnál kezdődnek az igazán rázós kérdések. A kormány például tényként állítja, hogy „Brüsszel a járvány után vissza fog élni a hatalmával, eljárásokat indít hazánk ellen, hogy ránk kényszerítse akaratát”. Bár ezt nem részletezik ,a  felvetés a jogállamiság miatt indított eljárásokra vonatkozhat – az eldöntendő kérdés viszont egyszerű: álljunk-e ellen Brüsszelnek, vagy hódoljunk be neki.

Brüsszel ellenségként jelenik meg a 8. pontban is, mely szerint a multinacionális vállalatok környezetszennyezését a magyar családokkal fizettetné meg adók formájában.

A 9-10. pontban Soros György lesz a fő ellenség: az üzletember a kormány szerint a járvány után szintén meg fogja támadni Magyarországot (főgonosz létére illedelmesen megvárja a Covid-19 elvonulását), mert a magyarok ellenzik az illegális migrációt. A Soros-féle szervezetek pedig „a gyermekek védelméről szóló törvény”, vagyis a homofób törvény ellen indítanak nemzetközi támadást, mert az tiltja az óvodai-iskolai "szexuális tartalmú propagandát". Hogy törvényt eredetileg a pedofil bűnelkövetők szigorúbb büntetésére hozták volna, arról egy szó nincs a konzultációban, ami a felvilágosítást propagandának nevezi.

 A tizenkettedik pontban egymásra talál Soros és a brüsszeli bürokraták, akik a járvány után felgyorsítanák a bevándorlók betelepítését.

 A konzultáció felveti, hogy a Magyarországra beutazóktól kérjünk-e egészségügyi vízumot  - és hogy rendeljünk el  "járványügyi migránsstopot" a pandémia utáni két évben, mondván, a bevándorlók új mutációkat hozhatnak be. (Ez a veszély a kormány szerint nem áll fent akkor, ha több teltházas Eb-meccset rendezünk).

Végül arról is megkérdezik a magyarokat, hogy legyen-e hazai vakcinagyár, vagy külföldről szerezzük be az oltóanyagot. A felvetés azért is álságos, mert a Figyelő már tényként írt róla május végén, hogy száz nap sincs hátra a debreceni Nemzeti Oltóanyaggyár építésének kezdetéig. A kérdőívet augusztus 25-ig lehet visszaküldeni.

Kedves Olvasónk!

Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.

Felszentelt anyagpazarlás

Ha a művészet halhatatlan, halandó-e a művész? Tóth László (fiktív) magyar építész szerint láthatóan nem. Elüldözhetik itthonról a zsidósága miatt, és megmaradt szabadságát is elvehetik az új hazában, elszakíthatják a feleségétől, eltörhetik az orrát, ő akkor sem inog meg. Hiszen tudja, hogyha őt talán igen, az épületeit nincs olyan vihar, mely megtépázhatná.

Törvénytelen gyermekek

Otylia már várandós, amikor vőlegénye az esküvő előtt elhagyja, így lánya, Rozela házasságon kívül születik. Később Rozela is egyedül neveli majd saját gyermekeit. A három nővér, Gerta, Truda és Ilda egy észak-lengyelországi, kasubföldi faluban élnek anyjukkal, az asszony által épített házban.

Átverés, csalás, plágium

Az utazó kiállítást először 2020-ban Brüsszelben, az Európai Történelem Házában rendezték meg; a magyarországi az anyag harmadik, aktualizált állomása. Az eredetileg Fake or Real címen bemutatott kiállítás arra vállalkozik, hogy „féligazságok és puszta kitalációk útvesztőjében” megmutassa, feltárja a tényeket, az igazságot, amihez „követni kell a fonalat a labirintus közepéig”. A kiállítás installálása is követi a labirintuseffektust, de logikusan és érthetően.

Kire ütött ez a gyerek?

Az 1907-ben született dráma eredetiben a The Playboy of the Western World címet viseli. A magyar fordításokhoz több címváltozat is született: Ungvári Tamás A nyugati világ bajnokának, Nádasdy Ádám A Nyugat hősének fordította, a Miskolci Nemzeti Színházban pedig Hamvai Kornél átültetésében A Nyugat császáraként játsszák.

2 forint

„Újabb energiaválság felé robog Európa, ebből kellene Magyarországnak kimaradni, ami nem könnyű, hiszen ami most a magyar benzinkutakon történik, az már felháborító, sőt talán vérlázító is” – e szavakkal indította Orbán Viktor a beígért repülőrajtot indiai kiruccanása után. Hazatérve ugyanis a miniszterelnök szembesült egynémely adatsorral, meg leginkább azzal, hogy, a legendás Danajka néni szavaival élve, „drágulnak az árak”. Az üzemanyagé is.

Kiárusítás

Lassan másfél éve szivárgott ki, hogy az állam egy olyan arab befektetőnek, Mohamed Alabbarnak adná Budapest legértékesebb egybefüggő belterületét, a Rákosrendezőt, aki mindenféle felhőkarcolót képzel oda, egyebek mellett a Hősök tere látképébe belerondítót is.

24 óra

„Megállapodást kellene kötnie. Szerintem tönkreteszi Oroszországot azzal, ha nem köt megállapodást – mondotta Trump elnök a beiktatása utáni órákban Vlagyimir Putyinról, majd hozzátette azt is, hogy „szerintem Oroszország nagy bajba kerül”. Trump azt is elárulta, hogy telefonbeszélgetést tervez az orosz elnökkel, de még nem tudja, mikor. Nemrég azt is megjegyezte, hogy Oroszország egymillió embert veszített az Ukrajna ellen indított háborújában. (Ez a szám az orosz áldozatok felső becslése.)

A Menhir

Bár soha nem jutott a hatalom közelébe, mérgező jelenlétével így is át tudta hangolni a francia közgondolkodást. Több mint fél évszázadig volt elmaradhatatlan szereplője a politikai életnek. Újrafazonírozott pártját lánya, Marine Le Pen, eszmei hagyatékát az alt-right francia letéteményese, Éric Zemmour viszi tovább.