Szijjártó a CNN műsorvezetőjének: Ez hazugság, miért támadja a magyar embereket?

  • G. M.
  • 2018. december 20.

Belpol

A magyar külügyminiszter nagyot ment a világ legismertebb tévécsatornáján.

A CNN talán legismertebb műsorvezetőjének, Richard Questnek a vendége volt Szijjártó Péter, akit Quest többek között a rabszolgatörvényről, a közigazgatási bíróságokról és a CEU-ról is kérdezett. Az ilyen helyzetek általában arról szólnak, hogy a magyar kormány képviselői minden tagadnak, és igyekeznek úgy alakítani az interjút, hogy úgy tűnjön, a műsorvezető nem elét felkészült és/vagy nem szereti Magyarországot.

Richard Quest azt mondta, hogy bár a kormány szerint a közigazgatási bíróságok függetlenek lesznek, ezt senki nem hiszi el. Erre Szijjártó azzal felelt, hogy itthon demokrácia van, ám a műsorvezető említette az áprilisi választás körüli anomáliákat, mire a külügyminiszter azzal felelt, hogy nem érti, miért támadja a riporter a magyar embereket és a döntéseiket.

Amikor a műsorvezető megemlíti, hogy a kormány miatt a Soros György által alapított CEU távozni kényszerült az országból, Szijjártó azt mondja, hogy ez hazugság, fake news. Pedig, ahogy azt nemrég megírtuk, nem az.#mce_temp_url#

A teljes, meglehetősen szórakoztató interjút itt lehet megnézni:

Protests grow in Hungary over so-called "slave law"

Hungarian protesters are taking to the streets after the country passed a series of controversial laws, including a so-called "slave law" surrounding extra work hours for employees. Hungarian Foreign Minister Péter Szijjártó comes on QMB to defend Hungary's new legislation.

Figyelmébe ajánljuk

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Séta a Holdon

A miniszterelnök május 9-i tihanyi beszédével akkora lehetőséget kínált fel Magyar Péternek a látványos politikai reagálásra, hogy az még a Holdról is látszott.

Önkénytörvény

Jön a Szuverenitásvédelmi Hivatal, és rábök bárkire vagy bármire, újságra, szervezetre, vállalkozásra, aki vagy ami 1.) „külföldről finanszírozott”, és olyan tevékenységet végez, amely 2. a) alkalmas a „közélet befolyásolására” és 2. b) az alaptörvény öt, a tervezetben megjelölt bekezdésében megfogalmazott értékét „sérti, negatív színben tünteti fel, vagy az azok elleni fellépést támogatja”.

Elengedték őket

Ukrajna belső, háború sújtotta vagy veszélyeztette területeiről rengetegen menekültek Kárpátaljára, főleg a városokba, az ottani magyar közösség emiatt szinte láthatatlanná vált sok helyen. A napi gondok mellett a magyar kormány hülyeségeire senkinek nincs ideje figyelni.