Sok-sok órán át számolva elkészítettük a Rogán-éra és a Rogán utáni időszak belvárosi ingatlaneladásainak összevetését: az eredmény (amelyről a friss Narancsban olvashat) masszív lett. A 2015 októbere és 2019 már-ciusa közötti periódust vizsgálva a következőkre jutottunk:
- Összesen 99 darab kedvezményes eladást tett lehetővé az önkormányzat.
|
- Ezek forgalmi értéke csaknem 6,571 milliárd forint volt. Ebből 4,6 milliárd bevétel keletkezett, mivel közel 1,971 milliárd volt a kedvezmény
- Összesen 18 027 négyzetméterről beszélünk.
- Ez átlagosan 256 ezer forintos négyzetméterárat jelent. Mindez egy olyan kerületben történik, ahol már az elmúlt években is egymillió forint volt a piaci ár, de nem ritka a másfél milliós vagy az ennél is magasabb négyzetméterár sem.
Korábban a Népszabadság készített összesítést a 2008 és 2013 közti időszakra vonatkozóan. És bár a Népszabadság összesítésében hat évre ugyan több értékesítés jön ki, ám ha ezt összevetjük a Narancs által feltérképezett utóbbi három és fél év privatizációival, azt látjuk, hogy az elmúlt időszakban éves átlagban több eladás történt, mint Rogán Antal alatt. Azaz megállapíthatjuk, hogy a ciklus eleji botránysorozat és az azt követő nyomozás az ingatlankiárusítást nem befolyásolta, az ugyanolyan, sőt, bizonyos tekintetben még nagyobb tempóban zajlott.
A friss Narancsban további érdekességeket és részletet olvashat a témáról, és megnézheti közelről ezt a térképet is, amelyre rátettük a leghíresebb belvárosi ingatlanmutyikat:
|
Az elmúlt hetekben több cikket is írtunk a belvárosi ingatlanügyek új hullámáról.
Szatmáry Kristóf, fideszes képviselő belvárosi térnyeréséről.
Leisztinger Tamás belvárosi húzásáról.
Ügyes ingatlanügynökökről.
És egy nagyon szomorú játszótérről.
A belvárosi ingatlanprivatizációt összegző cikkünket a csütörtökön megjelent Magyar Narancsban olvashatják.