Több mint 41 millió forintra büntette az Országgyűlés az ellenzéki politikusokat decemberi akciójuk miatt

  • narancs.hu
  • 2019. március 19.

Belpol

Lesújtottak a kormánypárti képviselők.

A fideszes többség szinte a teljes ellenzék fizetését megvágta. Csökkentették, illetve megvonták a fizetését négy jobbikos, tizenkét MSZP-s, hét DK-s, hat LMP-s, öt párbeszédes és két független képviselőnek, mindezt azért, mert tavaly a december 12-i plenáris ülésen a munka törvénykönyvének módosítása miatt tiltakoztak.

Elfoglalta az ellenzék a parlamenti pulpitust, így akadályoznák meg a szavazást

Könnyen lehet, hogy Kövér László majd közbelép. Tordai Bence, a Párbeszéd politikusa a Facebookon közvetíti, hogy az ellenzék lezárta a házelnöki pulpitus feljáratait. Így szeretnék megakadályozni, hogy a parlament szavazhasson a rabszolgatörvényről. Az ülésnek hivatalosan három perce folynia kellene, de így az nem tud elkezdődni.

A büntetések összege több mint 41 millió forint, több képviselő teljes fizetésmegvonást kapott, mert elállták az elnöki emelvényt, sípoltak, szirénáztak, táblákat tartottak fel. A legmagasabb összegű elvonás – több mint 1,7 millió forint – két frakcióvezetőt, Szabó Tímeát és Tóth Bertalant sújtja. A jobbikos képviselők közül Jakab Péterre szabták ki a legmagasabb bírságot, tőle 1,2 millió forintot vontak meg azért, mert elfoglalta a miniszterelnök helyét és letakarta a szavazógombot, így Orbán Viktor nem tudott szavazni a szakképzési törvény módosításáról.

Kövér László a büntetést azzal indokolta, hogy  "a képviselők cselekményüket nem csupán tiltakozásuk kifejezéseként fejtették ki, hanem a napirend elfogadásának meghiúsítása céljából is.

A bírság összesen 36 képviselőt érint, akinek sorsáról egyesével szavaztak a parlamentben.:

  1. Ander Balázs (Jobbik)
  2. Arató Gergely (DK)
  3. Bangóné Borbély Ildikó (MSZP)
  4. Bősz Anett (független)
  5. Burány Sándor (Párbeszéd)
  6. Csárdi Antal (LMP)
  7. Demeter Márta (LMP)
  8. Gréczy Zsolt (DK)
  9. Dr. Gurmai Zita (MSZP)
  10. Hajdu László (DK)
  11. Dr. Harangozó Tamás (MSZP)
  12. Hiszékeny Dezső (MSZP)
  13. Hohn Krisztina (LMP)
  14. Jakab Péter (Jobbik)
  15. Dr. Keresztes László Lóránt (LMP)
  16. Kocsis-Cake Olivio (Párbeszéd)
  17. Korózs Lajos (MSZP)
  18. Kunhalmi Ágnes (MSZP)
  19. Dr. László Imre (DK)
  20. Dr. Mellár Tamás (Párbeszéd)
  21. Molnár Gyula (MSZP)
  22. Dr. Molnár Zsolt (MSZP)
  23. Dr. Oláh Lajos (DK)
  24. Rig Lajos (Jobbik)
  25. Schmuck Erzsébet (LMP)
  26. Stummer János (Jobbik)
  27. Szabó Sándor (MSZP)
  28. Szabó Timea (Párbeszéd)
  29. Dr. Szél Bernadett (független)
  30. Tóbiás József (MSZP)
  31. Tordai Bence (Párbeszéd)
  32. Dr. Tóth Bertalan (MSZP)
  33. Ungár Péter (LMP)
  34. Dr. Vadai Ágnes (DK)
  35. Dr. Varga László (MSZP)
  36. Varju László (DK)

 

(via hvg444)

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.