Továbbra is előzetesben maradnak a pünkösdi egyház missziójának ügyvezetői

Bűn

A Békéscsabai Járásbíróság nyomozási bírája a napokban június végéig hosszabbította meg a Magyar Pünkösdi Egyházhoz tartozó békéscsabai Közösségi Misszió két volt ügyvezetőjének letartóztatását, akik egy éve vannak előzetesben.

Eddig összesen öt embert gyanúsítottak meg a nyomozó szervek abban a kiterjedt bűncselekménysorozatban, amelynek kárértéke eléri a 8 milliárd forintot. Ahogy éppen egy évvel ezelőtt elsőként beszámolt a Narancs.hu, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás bűntette, különösen jelentős értékre, bűnszervezetben elkövetett pénzmosás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétségével gyanúsítják a Magyar Pünkösdi Egyházhoz (MPE) tartozó, békéscsabai központú Közösségi Misszió immár csak volt ügyvezetőit, dr. V. Gy.-t és dr. V. K.-t. A bíróság a napokban június végéig meghosszabbította előzetes letartóztatásukat.

A Békés Vármegyei Főügyészség korábbi tájékoztatása szerint a gyanúsított terhére rótt bűncselekmények miatt halmazati büntetésként 5-től 22,5 évig terjedő szabadságvesztés büntetés szabható ki rájuk. Mellettük eddig három személyt gyanúsítanak a visszaélésekben való részvétellel, közülük kettővel szemben június 9-ig bűnügyi felügyeletet rendeltek el, ami hétköznapi nyelven házi őrizetet jelent. Hivatalosan meg nem erősített, de nem is cáfolt információk szerint

a bűnügyi felügyelet alatt lévő egyik férfi egy gyulai ügyvéd.

A főügyészség a gyanúsítottak személyiségi jogai miatt csupán annyit árult el, hogy mindannyian férfiak.

A sok szálon folyó és 2018 óta tartó nyomozásról a vádhatóság annyit árult el, hogy a Közösségi Misszióhoz köthető számtalan intézmény, belső egyházi jogi személy vizsgálatára kiterjed, de konkrétumokat a nyomozás érdekeire tekintettel nem közölhetek. Néhány hete adtuk hírül, hogy dr. V. Gy az előzetes fogva tartás helyszínéről, a Gyulai Büntetés-végrehajtási Intézményből írt levelet a Magyar Pünkösdi Egyház leköszönő vezetésének és a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatóságának. Ebben magát ártatlannak vallotta az egykori ügyvezető. Az egyházvezetők nyomozás során tett tanúvallomásaira reagálva pedig másikat hozott összefüggésben visszaélésekkel és meggazdagodással, illetve jelezte, a békéscsabai MPE-intézmény, a Közösségi Misszió élén úgy végezte ügyvezetőtársával a feladatát, hogy annak részleteiről az egyházvezetés tudott.

Az MPE sokáig nem reagált az egyházat és annak intézményrendezrét érintő és tavaly tavasz óta felmerülő vádakra, majd azt elszigetelt jelenségnek és néhány megtévedt ember akciójának próbálta meg feltüntetni. Ehhez képest azonban idén januárban csaknem a teljes egyházvezetés lemondott, és gyorsított, nem kis részben irányított tisztújítás után március végén új vezetés irányítja a Magyar Pünkösdi Egyházat.

(Címlapképünk illusztráció)

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

A polgármester kételkedik a pofonjáról készült felvételben, pedig létezik

Nagy János szigetszentmiklósi polgármester képviselői kérdésre nem cáfolta, hogy megütött egy helyi lakost az adventi vásárban, ugyanakkor megkérdőjelezte az erről készült térfigyelő kamerás felvétel létezését. Lapunk a vita eldöntését azzal segíti, hogy közreadja a felvétel egyik részletét. A polgármester pofonja utáni testületi ülésen a városvezetőt kötelezték arra, ha büntetőügy részese lesz, köteles arról beszámolni.