A biztonsági felszerelés dilemmája
Azokon a helyeken, ahol emberek és munkagépek (pl. targoncák) közlekednek polcok között, szűkebb folyosókon, ott nagy valószínűséggel napi rendszerességgel fordulnak elő kisebb koccanások, ezzel együtt pedig kisebb-nagyobb rongálódások.
Mivel a fémből készült ütközésgátló megléte a jellemző ezekben az ipari/raktári környezetekben, ezért bár az ütközésvédő ellátja a funkcióját, mégis a balesetek gyakran végleges kárt tesznek, amelyek további költségekkel járnak.
Az ilyen kockázatok csökkentésére jelent meg a raktártechnika területén a rugalmas ütközésvédelem, amely számos előnnyel rendelkezik szemben más megoldásokkal.
Még a fémnél is tartósabb!
Bár a vállalkozások nagy része a fémből készült ütközésvédőt részesíti előnyben (elsősorban a kedvezőbb árfekvés miatt), a rugalmas ütközésvédelem megjelenésével egy olyan alternatíva tört be a piacra, amely hosszú távon megbízhatóbb megoldást biztosít, megkönnyítve ezzel rengeteg raktár és létesítmény működését.
Elég csak a fém sérülékénységéből kiindulni, ami egy raktári környezetben még több veszélynek van kitéve, így a nemcsak a nagyobb becsapódások látszódnak meg rajta, hanem a karcok, szennyeződések is, amik következtében időszakos karbantartásra szorul.
A műanyag ütközésvédelem a telepítéstől kezdve egy költséghatékony megoldást kínál, köszönhetően többek közt annak, hogy a becsapódó objektum “visszapattan” róla, így sem a jármű, sem a védő nem sérülnek, ezáltal későbbi javításokra sem szorulnak.