Sebestyén Géza, a kormány által busásan megtámogatott Mathias Corvinus Collegium (MCC) Gazdaságpolitikai Műhelyének vezetője, egyben a Budapesti Corvinus Egyetem docense arról tett ki egy posztot a Facebook-oldalára hétfő este, hogy "ma a szegények jobban élnek, mint 2010-ben a gazdagok".
Sebestyén a posztban arról ír, hogy nem érti azokat, akik a középosztály lecsúszásáról beszélnek, mert szerinte a számok ennek az ellenkezőjét mutatják, majd erre azt hozza fel bizonyítékként, hogy 2020-ban a KSH adatai szerint több plazmatévé, mobiltelefon, színes tévé, hordozható számítógép, tablet, hűtő, szárítógép jutott 100 családra a társadalom legyszegényebb ötöében, mint 2010-ben a leggazdagabban. Magyarul Sebestyén szerint azért élnek jobban a mai szegények a 2010-es gazdagoknál is, mert több mobiltelefonjuk és hűtőjük van.
Ahogy végül levonja a következtetését: "Egyértelműen kijelenthető tehát, hogy nem a középosztály tűnt el Magyarországon, hanem a szegénység szűnt meg, legalábbis ma egy átlagos 'szegény' család az alsó ötödben jobban él, mint 2010-ben egy átlagos 'gazdag' család a felsőben."
Mint a kommentek között valaki felhívta a figyelmet rá, Sebestyén logikája szerint a mai magyar szegények az 1930-as években elhunyt híres amerikai milliomos üzletembernél, Rockefellernél is jobban élnek, mert neki sem volt mobilja és színes tévéje. A helyzet azonban korántsem ilyen egyszerű, ha ugyanis nem a mára divatossá és jószerivel alap kiegészítővé vált elektronikai cikkek birtoklását nézzük, hanem a jövedelmeket, a lakásviszonyokat, az étkezést, a különféle szolgáltatásokhoz való hozzáférést, akkor biztosan nem élnek jobban a mai szegények, mint a 2010-es gazdagok, de ezt talán a józan ésszel rendelkező embereknek magyarázni sem kell.
Íme azért néhány cikk az elmúlt egy évből, ami kicsit objektívebben világítja meg a helyzetet az MCC és a Corvinus tanárának posztjánál: