Film

Farkas

  • - kg -
  • 2013. szeptember 1.

Film

Önként vállalt erdei magányában csak egy medve poroszkál a népszerű mutáns közelében, ám nem sokáig teszi: egy mérgezett nyílhegy hamar véget vet a medve-mutáns barátságnak.

A farkas-ember barátságban a már címében is inkább egy könyvelési tételre hasonlító X-Men kezdetek: Farkas okozott tartós károsodást; az első kísérlet, hogy önálló hősként brandingeljék a legmenőbb X-Men-szereplőt. Farkas második kiküldetésére várt, hogy a minőségi akcióhősök polcára emelje Hugh Jackman morgó fenevadát, s ér, amennyit ért, de az új farkaskaland (oké, tudjuk, valójában rozsomák az istenadta) megteszi ezt a szívességet a franchise-nak. A képregényesek fejből fújják, hogy a Japán-sztori hol helyezkedik el a farkaskánonban, az avatatlan szem azonban csupán annyit észlel, hogy az erdőből kicsalt Farkast egy sötétben foszforeszkáló mangalány Japánba invitálja, aminek kis noszogatás után barátunk eleget is tesz, s a felkelő szusi vagy valami hasonló országa jótékonyan hat a nyugati környezetben kissé elpuhult karakterre. Japán bejött már a farkasalkatú Robert Mitchumnak is - ő Sidney Pollack Jakuzák c. filmjében mutatta meg, mit ér az amerikai szív a japán alvilágban. Farkas is a mitchumi utat járja: a szamurájkard és a jakuzakörítés jót tesz a sűrűn erezett karakternek, a love hotelben tett rövid kirándulás Farkas-viszonylatban akár humorosnak is mondható, a vonattetőn előadott légtornászat pedig az év akciójelenete (bocs, Superman!). A többi persze merő alibizés, túl sok pénz forgott kockán, hogy a rehabilitáción túl vér is legyen a Farkas pucájában.

Forgalmazza az InterCom

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát. 

Kinek a bűne?

A kormánypárti média azzal igyekszik lejáratni egy Tisza párti önkéntest, hogy korábban pornófilmekben szerepelt. A kampány morális természetű, a nőt bűnösnek és erkölcstelennek állítja be, s persze ezt vetíti rá a pártra is.