Film

Jack Reacher: Nincs visszaút

  • - kg -
  • 2016. november 28.

Film

Fene tudja, mire ment el az a feltehetőleg rengeteg pénz, amit a kínai befektetési partner az új Jack Reacher-filmbe ölt, de hogy nem a szereposztás megacélosításába tolták a lóvét, az egyszer biztos. Az első Jack Reacher-filmben (címe: Jack Reacher, tartalma: Jack Reacher, a hírhedt autóstoppos ex-katona önkezével leöli az ellent és feltár egy nagyszabású, sötét valamit) a következőképpen festett a Reachert adó Tom Cruise melletti szereposztás: Werner Herzog, Rosamund Pike, Robert Duvall, Richard Jenkins és David Oyelowo. És ők lennének az új Jack Reacher-film (címe: lásd fentebb, tartalma: Jack Reacher, a hírhedt autóstopos exkatona önkezével stb.-stb.) színészei, akik Tom mellett tesznek-vesznek: Cobie Smulders, Patrick Heusinger, Robert Knepper – és még ők a nevesebbek. Beszélő nevek ezek, mert bizony, ez a második rész végig a Heusinger–Knepper-színvonalon mozog: Tom azt teszi, amihez a legjobban ért – fut és néz –, de senki sincs mellette, hogy némi izgalmat vagy iróniát csempésszen a futásba-nézésbe. Csak a Knepperek és Heusingerek.

Ilyen ingerek mellett már az is érdekességnek számít, hogy Cruise az ismert amerikai reggelizőhelyen és palacsintázóban, az International House of Pancakesben fogyasztja el megérdemelt reggelijét. A világsztár üres rántottát rendel, pedig juharszirupos, emeletes palacsinta is szerepel az étlapon. Ez a visszafogottság – szakmai szóval: bénaság – jellemző mindenre.

Forgalmazza a UIP–Duna Film

Figyelmébe ajánljuk

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”