Interjú

„Az ördögűzés betesz a házaséletnek”

Robert Kirkman képregény- és tévésorozat-író

  • - kg -
  • 2016. július 9.

Interaktív

A Walking Dead képregények és tévésorozat tette sztárrá. Ma már saját sorozata van: az Outcast. A zombik és az ördögűzés szakértője Los Angelesből jelentkezett be telefonon.

Magyar Narancs: Az Outcast láttán meg kell kérdeznem: hogy áll az ördögűzős filmekkel?

Robert Kirkman: William Friedkin klasszikusa, Az ördögűző áll a listám legtetején. A közelmúlt ördögűzős dolgai közül A rítus áll közel a szívemhez, különösen Anthony Hopkins miatt. Hopkins nagyon menő ördögűző. De nagyon bejött az Ördögűzés Emily Rose üdvéért is. Az Outcasttal kiélhetjük az ördögűzős zsáner iránti rajongásunkat, de igyekszünk is letérni a műfaj főcsapásáról, és más irányba terelni a történetet. Talán meg is reformáljuk egy kicsit az ördögűzést, legalábbis ebben reménykedem, hisz a Walking Deaddel egyszer már sikerült.

MN: Egyelőre az Outcast elején járunk: minden részre jut egy kiadós ördögűzés?

RK: Történetmesélésben utazunk, nem akarjuk túltolni az ördögűzést. A démoni megszállottság és annak mindenféle megnyilvánulása végigkíséri a sorozatot, de azért nem minden epizódban űzünk ördögöt. Azért persze lesz néhány durvább űzés.

MN: Azért a Walking Deadnél ijesztőbb produkcióra lehet számítani?

RK: Amennyiben az ördögi megszállottság ijesztőbb, mint a zombiapokalipszis, és azt hiszem, jóval ijesztőbb, nos, akkor igen. De nem nagyon méricskélném, hogy ez most bejön-e a nézőknek annyira, mint a Walking Dead. Nem törjük magunkat azon se, hogy horrorosabbak legyünk a horrornál, inkább azon, hogy a figurák minél combosabbak legyenek, a dráma minél átélhetőbb. Belemegyünk a hétköznapi horrorokba, egy kisváros mindennapjaiba, a gyilkos pletykákba, a házasságok, a válások harcaiba. A hivatásos ördögűzés sajnos nem tesz jót a párkapcsolatoknak.

MN: Ezúttal is az ön egyik képregényén alapul a sorozat. Mennyire kellett sietnie vele, hogy elkészüljön a forgatásig?

RK: Az Outcastnál a képregény megírása és a tévésorozat elkészítése időben nagyon közel áll egymáshoz, ami igen gyümölcsöző tud lenni alkotói szempontból. Amikor a Walking Deadet írtam, rengeteg jelenetet hajítottam ki a sztoriból, csak azért, mert egyszerűen nem fértek el a képregények lapjain. Ezekről aztán jól el is feledkeztem, mire tévésorozat lett a dologból, pedig milyen jól jöttek volna. Az Outcastnál, az időbeli közelség miatt, nincsenek ilyen problémáim.

Az Outcast a Foxon látható, róla szóló kritikánk pedig a múlt heti lapszámban.

Figyelmébe ajánljuk

A tudatlanság hatalma

  • - turcsányi -

A Leidseplein (Leiden tér) Amszterdam kitüntetett helye, valaha ide futott be a leideni út, ma turisták éjjel-nappali gyülekezőhelye, fények és nyüzsgés, a létező világok legjobbika, kábé száz méterre innen lőtték fejbe 2021 nyarán Peter R. de Vriest, az ország egyik vezető bűnügyi újságíróját, aki épp egy híres maffiaper koronatanújának volt a tanácsadója.

A levegőben

Magyarországon elképzelhetetlen a zsigeri gyűlölet, amely a francia rendőröket övezi különféle (elsősorban, de nem kizárólag) szélsőbaloldali eszmék hívei közt.

Úgyszólván páratlan

Mivel itthon a téma jószerivel a futottak még kategóriájába sem tartozik, megemlítenénk, hogy jövő vasárnap rendezik Romániában az államfőválasztás megismételt első fordulóját. (A második menet, már ha semmi nem jön közbe, május 18-án lesz.)

Elfogytak az ötletek

A miniszterelnök minden évben tiszteletét teszi a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara évindító konferenciáján – az idén ezt március 7-én tartották. A szokásos menetrend szerint a kamara elnöke, a gazdasági miniszter és a jegybank elnöke is szólnak a meghívottakhoz – s bár 2021 óta Matolcsy György már nem tűnt fel az emelvényen, Varga Mihály most igen.

Mindenki ellenzékben

Egy évvel az országgyűlési választások előtt a 15 éve kétharmados parlamenti többséggel kormányzó Fidesz kapkod, híres-hírhedt kommunikációja csak követni képes Magyar Péterét. A kormánypárt gyarapodó aljasságaival leginkább a már sokszor legyőzött parlamenti ellenzék foglalkozik.