Botrány a jászberényi elkerülő átadóján: nem beszélhetett az ellenzéki polgármester

Kis-Magyarország

Helyette viszont a pulpitusra szólították Gedei Józsefet, a volt DK-s alpolgármestert. 

Levegőnek nézték Budai Lóránt jászberényi polgármestert a várost elkerülő útszakasz pénteki ünnepélyes  átadóján: nem hívták ki a szalagátvágásra, de utána az ünnepi beszédekre sem. 

Mint megírtuk, Pócs János fideszes országgyűlési képviselő úgy harangozta be az útszakasz átadását, mintha az egész jászberényi elkerülő út megépítése az ő érdeme lett volna, holott már két szakasz akkor megvalósult, amikor még nem is volt képviselő. Az utat 22 éve kezdték tervezni, két elkészült szakasz után a harmadiknak a Fidesz-kormányok csak 10 év után, 2020-ban kezdtek neki. 

Ilyen előzmény után pénteken Lázár János építési és beruházási miniszter jelenlétében adták át a jászberényi elkerülő út utolsó szakaszát. Az avatáson a szokásoknak megfelelőn, megjelentek azilletékesek, Lázár Jánoson kívül ott volt a helyi parlamenti képviselő Pócs János is. Jelen volt Jászberény vezetése is, Budai Lóránt jobbikos polgármester és az alpolgármester, Balogh Béla, valamint a hivatal dolgozói. Addig minden a szokásos mederben folyt, amíg a szalagátvágás nem következett. Ide ugyanis Budait már nem hívták ki.

 
A szalagátvágók
Fotó: Gémesi Balázs / Facebook/Budai Lóránt

Ezután az ünnepi beszédekre sem szólították ki a polgármestert, de – úgy tudjuk – még csak nem is említették meg a köszöntőben, ahogy a várost sem.

Budai helyett viszont sokak óriási meglepetésére a pulpitusra szólították Gedei József DK-s önkormányzati képviselőt,

volt alpolgármestert, aki még januárban távozott a posztról, és mint arról már írtunk, újabban gyakran osztja a képviselő-testületben a Fidesz véleményét.

Gedeit információink szerint azért kérték fel beszédet tartani, mert sokat tett az elkerülő megépítéséért. Budai Lóránt megkeresésünkre azt mondta, ezeken a dolgokon ő már meg sem lepődik, de hozzátette, a hivatal dolgozóinak munkáját illett volna megköszönni, hiszen ők is sokat tettek az út megvalósításért. 

A történetnek azonban itt még mindig nincs vége, ugyanis ahogy az Lázár János és Pócs János Facebook-oldaláról kiderült, az útátadó után "jászsági polgármesterek" egyeztettek Lázár Jánossal Pócs képviselői irodájában, ide pedig végképp nem hívták meg Budai Lóránt ellenzéki városvezetőt.

 
Budai Lóránték az avatáson
Fotó: Gémesi Balázs / Facebook/Budai Lóránt
 

Budai Lóránt posztjában reagált az eseményekre, de csak azt írta, a Jászság polgármesterei közül a házigazda település vezetőjeként egyedül ő nem kapott meghívást a találkozóra. "És nem csak, hogy nem hívtak meg, magáról a megbeszélés tényéről sem tudtam. Az üzenetet értem, már csak abban reménykedem, hogy a választók is érteni és értékelni fogják" – tette hozzá. 

Gedei az átadót követő posztjában a városvezetést kritizálta, mondván, nem gondoskodtak az átadással egy időben arról, hogy kitiltsák a kamionokat a belvárosból.

Budai Lórántot egyébként rendre igyekeznek semmibe venni a fideszesek a különböző rendezvényeken: legutóbb a Semmelweis-napon voltak, akik nem fogadták a köszöntését, és az ünnepi asztalhoz sem ültették oda. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Négy hidat elfoglaltak a tüntetők Budapesten

  • narancs.hu

A Hadházy Ákos által meghirdetett több ezer fős tüntetés a gyülekezési jog korlátozása ellen véget ért az Erzsébet hídnál, a résztvevők azonban továbbmentek a Margit, a Petőfi és a Szabadság hídra.   

Egy szatyor fing-e vagy?

Ebben az országban alighanem Sulyok Tamásnak lenne a legtöbb esélye szabad embernek lenni, és visszautasítani azt a dilemmát, amit ez a rendszer a magyar népnek kínál.