Könyv
Kerékbe tört sorsok
Márton László drámakötetét olvasva alapélményünk a sötét irónia lehet, amely időnként a groteszk, már-már morbid humor felé billen.
Mit akartak a nagyhatalmak Közép-Európától és Magyarországtól a 20. században?
Kinek a pap
Ki gondolta volna, hogy egy 1970-es születésű temesvári református lelkésznő pályakezdő íróként az elmúlt évek egyik legkísérletezőbb magyar nyelvű prózakötetével rukkol elő? Mátyus Melinda hat, olykor kisregény terjedelmű elbeszélése merészen, nagyon nem konvencionálisan szól Istenről, hitről, testről, nemzetiségi létről.
Marék Veronika: „Nem szeretem, ha egy mese csak édelgés, és nincs benne mélység”
Robert Seethaler: A névtelen kávéház
A regény hőse, Simon a háború alatt elveszítette apját, anyját.
Ecsédi Orsolya: Tárgyalhatunk! – Versek rólunk
A szerző első verseskötete a kiskamaszokat szólítja meg.
Ez a regény egy igazi mágikus pokoljárás, amely megmutatja, hogy mindennek van sötét oldala
Helen Garner: A vendégszoba
Ez a világhírű, hazájában, Ausztráliában egyenesen a legjelentősebb kortárs íróként számon tartott szerző első magyarul kiadott regénye.
Vass Norbert: Kappanfölde
Képzeljük el, hogy minden úgy van, mint a valóságban, csak épp a visszáján: (rém)álmaink, babonáink és lidérceink életre kelnek, míg egykori polgári életünknek már csak az emléknyomai vesznek körül!
Kiteljesedve
Tervezve, vagy éppen tervezetlenül, de olykor csak egy szövegtenger áradásának a legvégén áll össze a kép, ahogyan ezt a két most ajánlott, nagyon is különböző mű mutatja.