Újabb 725 millió dolláros katonai támogatást küld Ukrajnának a Biden-adminisztráció

  • narancs.hu
  • 2024. december 3.

Külpol

A Fehér Ház megpróbálja kifizetni a Kongresszus által jóváhagyott utolsó 7 milliárd dolláros segélyt.

A Fehér Ház megpróbálja kifizetni a Kongresszus által jóváhagyott utolsó 7 milliárd dolláros segélyt Ukrajnának, mielőtt Trump megkezdi második ciklusát, és 725 milliós katonai segélyt is küldenek az oroszokkal harcoló országnak – írja a Guardian beszámolója alapján a 444.hu.

A most bejelentett 725 millió dolláros támogatás Stinger légvédelmi rakétákat, drónok elleni fegyvereket, tüzérségi lövedékeket és nagy hatótávolságú Himars rakétalövedékeket, valamint páncéltörő rakétákat tartalmaz.

Mindemellett pótalkatrészeket és egyéb segítséget is küldenek a sérült felszerelések javításához az amerikai készletekből – közölte a külügyminisztérium.

„Az elnök utasította a védelmi minisztériumot, hogy gyorsan juttassa el az anyagot Ukrajnába, annak érdekében, hogy Ukrajna rendelkezzen a védekezéshez szükséges felszereléssel” – jelentette ki Jake Sullivan, a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadója közleményében. Hozzátette: „Mostantól január közepéig több százezer további tüzérségi lövedéket, több ezer további rakétát és más kritikus képességeket fogunk szállítani, hogy segítsük Ukrajnát szabadságának és függetlenségének megvédésében”.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

A végtelenített Simonka-per a bírói függetlenség árnyékában

A Simonka-per bírája, Laczó Adrienn lemondása nem a politikus elleni büntetőperről szól, de azt (is) nagymértékben befolyásolja. Egyrészt a szemünk előtt játszódik le egy irreálisan elhúzódó elsőfokú bírósági eljárás, másrészt a bírósági szervezet súlyos rendszerhibái mutatják, hogy egy tárgyalás hogyan fordul bohózatba és mi lesz a bírói autonómiával.