12 kategóriában jelölték rangos díjra Szász János amerikai színházi rendezését

  • narancs.hu
  • 2024. január 25.

Kultúra

A magyar művész meglepte Washington közönségét.

A Nemzeti Filmintézetnél tiltólistán van, Washingtonban azonban elismerik Szász János rendezőt, akinek legutóbbi színházi bemutatóját, az Angyalok Amerikában című színdarabot tizenkét kategóriában jelölték Helen Hayes-díjra – írja a fidelio.hu.

A hírről a családjával Amerikában élő magyar rendező felesége, Bognár Gyöngyvér Jászai Mari-díjas színművész számolt be közösségi felületén. A díj az amerikai főváros legrangosabb színházi elismerése.

A Helen Hayes díj, Washington legnagyobb presztízsű színházi díja, melyből a Szász Mihály Mihály János által rendezett...

Posted by Gyöngyvér Bognár on Tuesday, January 23, 2024

Tony Kushner ikonikus drámájának adaptációja a washingtoni Arena Stage színpadán látható 2023 márciusa óta. A produkciót a Washington Post is az év legjobb színházi előadásai közé választotta.

Szász János azután költözött el Magyarországról, hogy a rendőrség 2021 februárjában nagy erőkkel kiszállt hozzá és házkutatást tartott. Később kiderült, hogy erre állítólag azért volt szükség, mert egy adathordozót kerestek.

Szász János korábban olyan filmeket rendezett, mint a Woyczek (1994), a Witman fiúk (1997), A nagy füzet (2013), A hentes, a kurva és a félszemű (2018).

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Miért utálják ennyire az amerikaiak Európát?

J. D. Vance alelnök vezetésével az évtizedekre visszavezethető Európa-ellenesség lett a hivatalos amerikai álláspont. Az ellenszenv nem újkeletű, az okok között vannak a szokásos jobboldali történelmi fantazmagóriák és jogos kritikák is, de meg kell tanulni együttélni vele.