Az HBO máris elkaszálta a még be sem mutatott Trónok harca-sorozatot

  • narancs.hu
  • 2021. december 2.

Mikrofilm

Több mint 30 millió dollárt költöttek rá, de az első rész után rájöttek, hogy nem működik.

A Trónok harca volt talán az utolsó, az egész világot megmozgató hagyományos sorozat, amely egy hagyományos csatornán, az HBO-n futott. Ma már egyértelműen a streaminplatformok utalják a műfajt. Egyik fő ismérvük a binge-elés, azaz darálás: egyszerre teszik elérhetővé az egész évadot, hogy a néző akár egy ültő helyében végignézhesse azt. Így azonban nincsenek többé várakozással töltött hetek azt találgatva, mi következik majd. Ráadásul a futószalagon érkező újabb és újabb műsorok miatt nem tud az a fajta, hosszú hónapokig tartó hájp sem kialakulni, mint annak idején.

A világraszóló siker hatására nem csoda, ha az HBO nem akarja elengedni aranytojást tojó tyúkját, és valamilyen formában folytatni akarja a sorozatot. Ugyan a karantén jótékony hatásainak köszönhetően a legendásan lassan alkotó, az eredeti könyveket jegyző George R. R. Martin ismét belevetette magát az írásba, de ő még az eredeti sorozatot sem fejezte be – épp ezért a csatorna kénytelen saját kútfőből dolgozni. Nehéz követni, hány Trónok harca-tematikájú sorozatot fejlesztenek egyszerre. Az egyiket mindenesetre már bemutatója előtt elkaszálták, így azt már biztosan nem láthatják a rajongók. Pedig a hírek szerint közel 30 millió dollárt (több mint 9 és fél milliárd forintot) áldoztak a projektre, sőt, már az előzménysorozat pilotja, azaz első, bemutatkozó része is elkészült – ezt látva döntöttek úgy a Warner stúdiónál, hogy inkább leállítják az egészet. „Amikor érkezésem után pár hónappal megnéztem az első változatot, azt mondtam az HBO vezetőjének, hogy ez egyszerűen nem működik, nem ér fel az eredeti sorozathoz. Egyetértett velem, ami nagy megkönnyebbülés volt” – magyarázta Bob Greenblatt, a WarnerMedia fejese. Arról az HBO-ról beszélünk, ami simán engedte bemutatni az utolsó két évadot, amely minden rajongó szerint gyalázatosan rosszul sikerült – petíció indult az utolsó évad újraforgatásáért, sőt még a Google-t is meghekkelték a fanok, elérve hogy a „rossz írók” keresésre a Trónok harca alkotóit dobja fel. Ha tehát még ez a csatorna is azt mondja, hogy az új sorozat borzalmas, akkor az valószínűleg tényleg elképesztően rosszul sikerült. Sokat egyébként nem tudunk erről a spinoffról: a Kingsman második részét és az X-Men: Az elsőket jegyző Jane Goldman írta a forgatókönyvet, a rendező S. J. Clarkson (Élet a Marson, Jessica Jones) volt, a főszerepet pedig Naomi Watts alakította.

Persze így sem maradunk Trónok harca-előzménysorozatok nélkül. Először, vélhetően 2022 tavaszán érkezik a House of Dragon című, a Kolónia című sorozat készítőjétől, Ryan Condaltól és az eredeti Trónok harca Emmy-díjas rendezőjétől, Miguel Sapochniktól. Készülőben van egy másik, Dunk & Egg nevet viselő spinoff is, ezen Az időjóst és Az igazi csodát jegyző forgatókönyvíró, Steve Conrad dolgozik. Emellett pedig berendeltek még két animációs showt is, csak a biztonság kedvéért. 

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.

Felszentelt anyagpazarlás

Ha a művészet halhatatlan, halandó-e a művész? Tóth László (fiktív) magyar építész szerint láthatóan nem. Elüldözhetik itthonról a zsidósága miatt, és megmaradt szabadságát is elvehetik az új hazában, elszakíthatják a feleségétől, eltörhetik az orrát, ő akkor sem inog meg. Hiszen tudja, hogyha őt talán igen, az épületeit nincs olyan vihar, mely megtépázhatná.

Zöld és fekete

A többszörös hozzáférhetetlenség határozza meg Nanna Frank Møller és Zlatko Pranjić frusztráló dokumentumfilmjét. Első ránézésre a téma filmes-antropológiai eszközökkel könnyedén megragadhatónak tetszik. Zenica egy Szarajevótól nem messze lévő kisebbecske város, amelynek határában a világ egyik legnagyobb acélgyárának, az ArcelorMittalnak a kokszolóüzeme terpeszkedik.

Törvénytelen gyermekek

Otylia már várandós, amikor vőlegénye az esküvő előtt elhagyja, így lánya, Rozela házasságon kívül születik. Később Rozela is egyedül neveli majd saját gyermekeit. A három nővér, Gerta, Truda és Ilda egy észak-lengyelországi, kasubföldi faluban élnek anyjukkal, az asszony által épített házban.

Átverés, csalás, plágium

Az utazó kiállítást először 2020-ban Brüsszelben, az Európai Történelem Házában rendezték meg; a magyarországi az anyag harmadik, aktualizált állomása. Az eredetileg Fake or Real címen bemutatott kiállítás arra vállalkozik, hogy „féligazságok és puszta kitalációk útvesztőjében” megmutassa, feltárja a tényeket, az igazságot, amihez „követni kell a fonalat a labirintus közepéig”. A kiállítás installálása is követi a labirintuseffektust, de logikusan és érthetően.

Kire ütött ez a gyerek?

Az 1907-ben született dráma eredetiben a The Playboy of the Western World címet viseli. A magyar fordításokhoz több címváltozat is született: Ungvári Tamás A nyugati világ bajnokának, Nádasdy Ádám A Nyugat hősének fordította, a Miskolci Nemzeti Színházban pedig Hamvai Kornél átültetésében A Nyugat császáraként játsszák.

2 forint

„Újabb energiaválság felé robog Európa, ebből kellene Magyarországnak kimaradni, ami nem könnyű, hiszen ami most a magyar benzinkutakon történik, az már felháborító, sőt talán vérlázító is” – e szavakkal indította Orbán Viktor a beígért repülőrajtot indiai kiruccanása után. Hazatérve ugyanis a miniszterelnök szembesült egynémely adatsorral, meg leginkább azzal, hogy, a legendás Danajka néni szavaival élve, „drágulnak az árak”. Az üzemanyagé is.

Kiárusítás

Lassan másfél éve szivárgott ki, hogy az állam egy olyan arab befektetőnek, Mohamed Alabbarnak adná Budapest legértékesebb egybefüggő belterületét, a Rákosrendezőt, aki mindenféle felhőkarcolót képzel oda, egyebek mellett a Hősök tere látképébe belerondítót is.

24 óra

„Megállapodást kellene kötnie. Szerintem tönkreteszi Oroszországot azzal, ha nem köt megállapodást” – mondotta Trump elnök a beiktatása utáni órákban Vlagyimir Putyinról, majd hozzátette azt is, hogy „szerintem Oroszország nagy bajba kerül”. Trump azt is elárulta, hogy telefonbeszélgetést tervez az orosz elnökkel, de még nem tudja, mikor.

A Menhir

Bár soha nem jutott a hatalom közelébe, Jean-Marie Le Pen mérgező jelenlétével így is át tudta hangolni a francia közgondolkodást. Több mint fél évszázadig volt elmaradhatatlan szereplője a politikai életnek. Újrafazonírozott pártját lánya, Marine Le Pen, eszmei hagyatékát az alt-right francia letéteményese, Éric Zemmour viszi tovább.

Nehogy elrabolják

Huszonéves nőként lett vizsgáló a magyar rendőrségen, és idővel kivívta férfi kollégái megbecsülését. Már vezetői beosztásban dolgozott, amikor az ORFK-hoz hívták; azt hitte, szakmai teljesítményére figyeltek fel – tévedett. Patócs Ilona A nyomozó című könyve nem regény, hanem egy karrier és egy csalódás dokumentuma.