Az HBO máris elkaszálta a még be sem mutatott Trónok harca-sorozatot

  • narancs.hu
  • 2021. december 2.

Mikrofilm

Több mint 30 millió dollárt költöttek rá, de az első rész után rájöttek, hogy nem működik.

A Trónok harca volt talán az utolsó, az egész világot megmozgató hagyományos sorozat, amely egy hagyományos csatornán, az HBO-n futott. Ma már egyértelműen a streaminplatformok utalják a műfajt. Egyik fő ismérvük a binge-elés, azaz darálás: egyszerre teszik elérhetővé az egész évadot, hogy a néző akár egy ültő helyében végignézhesse azt. Így azonban nincsenek többé várakozással töltött hetek azt találgatva, mi következik majd. Ráadásul a futószalagon érkező újabb és újabb műsorok miatt nem tud az a fajta, hosszú hónapokig tartó hájp sem kialakulni, mint annak idején.

A világraszóló siker hatására nem csoda, ha az HBO nem akarja elengedni aranytojást tojó tyúkját, és valamilyen formában folytatni akarja a sorozatot. Ugyan a karantén jótékony hatásainak köszönhetően a legendásan lassan alkotó, az eredeti könyveket jegyző George R. R. Martin ismét belevetette magát az írásba, de ő még az eredeti sorozatot sem fejezte be – épp ezért a csatorna kénytelen saját kútfőből dolgozni. Nehéz követni, hány Trónok harca-tematikájú sorozatot fejlesztenek egyszerre. Az egyiket mindenesetre már bemutatója előtt elkaszálták, így azt már biztosan nem láthatják a rajongók. Pedig a hírek szerint közel 30 millió dollárt (több mint 9 és fél milliárd forintot) áldoztak a projektre, sőt, már az előzménysorozat pilotja, azaz első, bemutatkozó része is elkészült – ezt látva döntöttek úgy a Warner stúdiónál, hogy inkább leállítják az egészet. „Amikor érkezésem után pár hónappal megnéztem az első változatot, azt mondtam az HBO vezetőjének, hogy ez egyszerűen nem működik, nem ér fel az eredeti sorozathoz. Egyetértett velem, ami nagy megkönnyebbülés volt” – magyarázta Bob Greenblatt, a WarnerMedia fejese. Arról az HBO-ról beszélünk, ami simán engedte bemutatni az utolsó két évadot, amely minden rajongó szerint gyalázatosan rosszul sikerült – petíció indult az utolsó évad újraforgatásáért, sőt még a Google-t is meghekkelték a fanok, elérve hogy a „rossz írók” keresésre a Trónok harca alkotóit dobja fel. Ha tehát még ez a csatorna is azt mondja, hogy az új sorozat borzalmas, akkor az valószínűleg tényleg elképesztően rosszul sikerült. Sokat egyébként nem tudunk erről a spinoffról: a Kingsman második részét és az X-Men: Az elsőket jegyző Jane Goldman írta a forgatókönyvet, a rendező S. J. Clarkson (Élet a Marson, Jessica Jones) volt, a főszerepet pedig Naomi Watts alakította.

Persze így sem maradunk Trónok harca-előzménysorozatok nélkül. Először, vélhetően 2022 tavaszán érkezik a House of Dragon című, a Kolónia című sorozat készítőjétől, Ryan Condaltól és az eredeti Trónok harca Emmy-díjas rendezőjétől, Miguel Sapochniktól. Készülőben van egy másik, Dunk & Egg nevet viselő spinoff is, ezen Az időjóst és Az igazi csodát jegyző forgatókönyvíró, Steve Conrad dolgozik. Emellett pedig berendeltek még két animációs showt is, csak a biztonság kedvéért. 

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Fülsiketítő hallgatás

„Csalódott volt, amikor a parlamentben a képviselők szó nélkül mentek el ön mellett?” – kérdezte az RTL riportere múlt heti interjújában Karsai Dánieltől. A gyógyíthatatlan ALS-betegséggel küzdő alkotmányjogász azokban a napokban tért haza a kórházból, ahová tüdőgyulladással szállították, épp a születésnapján.

A szabadságharc ára

Semmi meglepő nincs abban, hogy az első háromhavi hiánnyal lényegében megvan az egész éves terv – a központi költségvetés éves hiánycéljának 86,6 százaléka, a teljes alrendszer 92,3 százaléka teljesült márciusban.

Puskák és virágok

Egyetlen nap elég volt ahhoz, hogy a fegyveres erők lázadása és a népi elégedetlenség elsöpörje Portugáliában az évtizedek óta fennálló jobboldali diktatúrát. Azért a demokráciába való átmenet sem volt könnyű.

New York árnyai

Közelednek az önkormányzati választások, és ismét egyre többet hallunk nagyszabású városfejlesztési tervekről. Bődületes deficit ide vagy oda, választási kampányban ez a nóta járja. A jelenlegi főpolgármester első számú kihívója már be is jelentette, mi mindent készül építeni nekünk Budapesten, és országszerte is egyre több szemkápráztató javaslat hangzik el.

Egymás között

Ahogyan a Lázár János szívéhez közel álló geszti Tisza-kastély felújításának határideje csúszik, úgy nőnek a költségek. A már 11 milliárd forintos összegnél járó projekt új, meghívásos közbeszerzései kér­dések sorát vetik fel.

Mit csinál a jobb kéz

Több tízmillió forintot utalt át Ambrózfalva önkormányzatától Csanádalbertire a két falu közös pénzügyese, ám az összeg eltűnt. A hiány a két falu mellett másik kettőt is nehéz helyzetbe hoz, mert közös hivatalt tartanak fönn. A bajban megszólalt a helyi lap is.

Árad a Tisza

Két hónapja lépett elő, mára felforgatta a politikai színteret. Bár sokan vádolják azzal, hogy nincs világos programja, több mindenben markánsan mást állít, mint az ellenzék. Ami biztos: Magyar Péter bennszülöttnek számít abban a kommunikációs térben, amelyben Orbán Viktor is csak jövevény.

„Ez az életem”

A kétszeres Oscar-díjas filmest az újabb művei mellett az olyan korábbi sikereiről is kérdeztük, mint a Veszedelmes viszonyok. Hogyan csapott össze Miloš Formannal, s miért nem lett Alan Rickmanből Valmont? Beszélgettünk Florian Zellerről és arról is, hogy melyik magyar regényből írt volna szívesen forgatókönyvet.

„Könnyű reakciósnak lenni”

  • Harci Andor

Új lemezzel jelentkezik a magyar elektronikus zene egyik legjelentősebb zászlóvivője, az Anima Sound Sys­tem. Az alapító-frontember-mindenessel beszélgettünk.