Az alkotás első hazai fesztiválszereplése óta először lesz látható a Fanni kertje április 4-én a budapesti Toldi moziban. A transz tinédzser és a hajléktalan férfi történetét bemutató magyar és nemzetközi fesztiváldíjas dokumentumfilm vetítését közönségtalálkozó és tematikus beszélgetés követi.
„A Fanni kertje egy kimondottan személyes emberi sorsokat bemutató, izolált világban játszódó film, mégis a szereplők élethelyzetén keresztül sok mindent elmond a mai Magyarországról”
– mondja Somogyvári Gergő, a film rendezője, aki szerint bár a transzneműség és hajléktalanság talán nem mindennapos problémáink, „mégis fel kell ismerni, hogy nem csupán marginális csoportok sorsáról és jogainak sérüléséről van szó”.
Az április 4-i vetítés után Gyárfás Dorka újságíró beszélget az alkotókkal, a főszereplővel és a meghívott szakértővel, Föglein Karola szexuálpszichológussal. A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program egy vetítéssorozat része, amely a Háttér Társaság együttműködésével valósul meg. A budapesti Toldi mozi után júniusban Szegeden, júliusban pedig Salföldön lesz megtekinthető a Fanni kertje, amit várhatóan április végén – a nagy érdeklődésre való tekintetten – a Cirko-Gejzír Moziban is láthat majd a közönség. Emellett ősszel két pszichológusoknak és szülőknek rendezett szakmai programon is vetítik az alkotást.
A Fanni kertje a 20. Verzió Filmfesztivál magyar versenyszekciójának győztese és a fesztivál közönségdíjasa, emellett elnyerte a Szarajevói Nemzetközi Filmfesztivál dokumentumfilmes különdíját. A filmet hazai támogatás nélkül, magyar-horvát-román koprodukcióban készítette a New Retina Productions, a film gyártója és magyarországi forgalmazója.