Ismét Jimmy Kimmel lesz az Oscar házigazdája

  • narancs.hu
  • 2022. november 9.

Mikrofilm

Harmadjára lesz a díjkiosztó műsorvezetője.

Oscar-házigazdának lenni egykor nagy presztízzsel járó feladat volt. A műsorvezetői szerepet korábban olyanok töltötték be, mint Billy Crystal, Whoopi Goldberg, Bob Hope, vagy Jack Lemmon. Az elmúlt években azonban egyre nagyobb nyűggé vált a feladat: a gála nézettsége folyamatosan esik; a korábbi ceremóniamesterek közül többen is csúnyán beégtek; ráadásul az is előfordult, hogy valaki azért esett el a feladattól, mert felszínre kerültek évekkel korábbi, ellentmondásos tweetjei. Így ma már Oscar-házigazdának lenni egyet jelent azzal, hogy céltábla kerül az ember hátára. Épp ezért 2019-2021 között egyáltalán nem volt műsorvezető a ceremónián, majd az idén márciusi, első pandémia utáni gálára három hostot is felkértek: Regina Hall, Amy Schumer és Wanda Sykes a kritikák szerint olyanok voltak, mintha ott sem lettek volna; feltűnően nem tudtak mit kezdeni például a díj történetének egyik legnagyobb botrányával, Will Smith Chris Rocknak kiosztott pofonjával.

Smith-t tette miatt tíz évre eltiltották az Oscarról, így jövőre biztos, hogy senkit nem fog elverni az élő tévéközvetítés során – habár filmjével akár még ott is lehet a jelöltek között. Ennek ellenére az Akadémia olyan műsorvezetőt választott, aki Oscar-szempontból tapasztaltnak és harcedzettnek számít: Jimmy Kimmelt kérték fel, aki el is vállalta a feladatot. Ez lesz Kimmel harmadik ceremóniája, amivel az örökrangsorban felzárkózik David Nivel, Conrad Nagel, Steve Martin és Jerry Lewis mellé – tőlük többször csak Bob Hope (19), Billy Crystal (9), Johnny Carson (5), Whoopi Goldberg és Jack lemmon (4-4) vezette a díjkiosztót. Kimmel volt a ceremóniamester akkor is, amikor 2017-ben tévesen a Kaliforniai álmot hirdették győztesnek a Holdfény helyett. Kimmel komikushoz méltóan kezelte a helyzetet: viccelődött a rossz nyertest bejelentő Warren Beattyvel, a történtekért először Amerika egyik legismertebb műsorvezetőjét, Steve Harveyt hibáztatta, aki 2015-ben ugyancsak rossz nevet jelentett be a Miss Universe győzteseként; majd az egészet magára vállalta: „Tudtam, hogy elrontom ezt a show-t” – jelentette ki. Mindenesetre az, hogy szinte azonnal a mikrofon mögé állt és igyekezett lehűteni a kedélyeket sokat javított a műsoron, és hozzájárult ahhoz is, hogy ma már inkább fura tévedésként és nem borzalmas csetepatéként gondolunk az esetre.

„Szuper izgatottak vagyunk, hogy Jimmy mesterhármast érhet el a színpadon. Tudjuk hogy vicces lesz és készen áll mindenre” – fogalmaztak közleményükben a jövő évi Oscar mögött álló Glenn Weiss és Ricky Kirshner. „Az, hogy harmadjára is meghívtak, hogy vezessem az Oscar-gálát, hatalmas megtiszteltetés – vagy csapda. Akárhogy is van, hálás vagyok az Akadémiának hogy ilyen gyorsan felkértek, miután mindenki nemet mondott” – nyilatkozta Kimmel.

A műsorvezető itthon talán kevésbészámít ismertnek, mint Steve Martin, Chris Rock, vagy Neil Patrick Harris – csak hogy a közelmúlt néhány ceremóniamesterét említsük. Amerikában azonban töretlen népszerűségnek örvend, elsősorban Jimmy Kimmel Live! című, a Youtube-on is nagyot menő késő esti talkshow-jának köszönhetően, melyet 2003 óta vezet az ABC-n. Ezzel pedig a csatorna történetében ez tartja a legrégebb óta futó műsor címet saját műfaján belül.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.

Felszentelt anyagpazarlás

Ha a művészet halhatatlan, halandó-e a művész? Tóth László (fiktív) magyar építész szerint láthatóan nem. Elüldözhetik itthonról a zsidósága miatt, és megmaradt szabadságát is elvehetik az új hazában, elszakíthatják a feleségétől, eltörhetik az orrát, ő akkor sem inog meg. Hiszen tudja, hogyha őt talán igen, az épületeit nincs olyan vihar, mely megtépázhatná.

Törvénytelen gyermekek

Otylia már várandós, amikor vőlegénye az esküvő előtt elhagyja, így lánya, Rozela házasságon kívül születik. Később Rozela is egyedül neveli majd saját gyermekeit. A három nővér, Gerta, Truda és Ilda egy észak-lengyelországi, kasubföldi faluban élnek anyjukkal, az asszony által épített házban.

Átverés, csalás, plágium

Az utazó kiállítást először 2020-ban Brüsszelben, az Európai Történelem Házában rendezték meg; a magyarországi az anyag harmadik, aktualizált állomása. Az eredetileg Fake or Real címen bemutatott kiállítás arra vállalkozik, hogy „féligazságok és puszta kitalációk útvesztőjében” megmutassa, feltárja a tényeket, az igazságot, amihez „követni kell a fonalat a labirintus közepéig”. A kiállítás installálása is követi a labirintuseffektust, de logikusan és érthetően.

Kire ütött ez a gyerek?

Az 1907-ben született dráma eredetiben a The Playboy of the Western World címet viseli. A magyar fordításokhoz több címváltozat is született: Ungvári Tamás A nyugati világ bajnokának, Nádasdy Ádám A Nyugat hősének fordította, a Miskolci Nemzeti Színházban pedig Hamvai Kornél átültetésében A Nyugat császáraként játsszák.

2 forint

„Újabb energiaválság felé robog Európa, ebből kellene Magyarországnak kimaradni, ami nem könnyű, hiszen ami most a magyar benzinkutakon történik, az már felháborító, sőt talán vérlázító is” – e szavakkal indította Orbán Viktor a beígért repülőrajtot indiai kiruccanása után. Hazatérve ugyanis a miniszterelnök szembesült egynémely adatsorral, meg leginkább azzal, hogy, a legendás Danajka néni szavaival élve, „drágulnak az árak”. Az üzemanyagé is.

Kiárusítás

Lassan másfél éve szivárgott ki, hogy az állam egy olyan arab befektetőnek, Mohamed Alabbarnak adná Budapest legértékesebb egybefüggő belterületét, a Rákosrendezőt, aki mindenféle felhőkarcolót képzel oda, egyebek mellett a Hősök tere látképébe belerondítót is.

24 óra

„Megállapodást kellene kötnie. Szerintem tönkreteszi Oroszországot azzal, ha nem köt megállapodást – mondotta Trump elnök a beiktatása utáni órákban Vlagyimir Putyinról, majd hozzátette azt is, hogy „szerintem Oroszország nagy bajba kerül”. Trump azt is elárulta, hogy telefonbeszélgetést tervez az orosz elnökkel, de még nem tudja, mikor. Nemrég azt is megjegyezte, hogy Oroszország egymillió embert veszített az Ukrajna ellen indított háborújában. (Ez a szám az orosz áldozatok felső becslése.)

A Menhir

Bár soha nem jutott a hatalom közelébe, mérgező jelenlétével így is át tudta hangolni a francia közgondolkodást. Több mint fél évszázadig volt elmaradhatatlan szereplője a politikai életnek. Újrafazonírozott pártját lánya, Marine Le Pen, eszmei hagyatékát az alt-right francia letéteményese, Éric Zemmour viszi tovább.

Nehogy elrabolják

Huszonéves nőként lett vizsgáló a magyar rendőrségen, és idővel kivívta férfi kollégái megbecsülését. Már vezetői beosztásban dolgozott, amikor az ORFK-hoz hívták; azt hitte, szakmai teljesítményére figyeltek fel – tévedett. Patócs Ilona A nyomozó című könyve nem regény, hanem egy karrier és egy csalódás dokumentuma.