Még mindig nincs meg az új James Bond, de már akad egy fő esélyes

Mikrofilm

Fura szuperhősmozival berobbant színész lehet a befutó.

Kétkedés fogadta, mégis a legkedveltebb James Bondként köszönt le – írtuk a Daniel Craigről egy korábbi cikkünkben, amelyben megemlékeztünk arról, hogy vált eggyé a szerepével. Nála hosszabb ideig senki sem alakította a 007-est. Öt Bond-film után azonban Craig már bohókás detektívként nyomoz a Netflixen, miközben Macbeth szerepére készül. Távozása jó ideje sejthető volt, így az utódját firtató pletykák is évek óta köröznek a sajtóban és a közösségi médiában.

Sokáig úgy tűnt, Idris Elba lesz a befutó, alakja köré szabályos kampány szerveződött korábban. A Luther című sorozat főszerepéért többször Emmyre jelölt színész Heimdallként több Marvel-moziban is feltűnt, emellett olyan filmekben láthattuk, mint a Hontalan fenevadak, A Setét Torony, vagy a Hegyek között. Tavaly háromszor is találkozhattunk vele a vásznon: ismét felbukkant Thor legújabb kalandjában, a Szerelem és mennydörgésben, ősi, szerelmes és felajzott dzsinnt alakított a Háromezer év vágyakozásban és egy gyilkos oroszlán elől menekült a Fenevadban. Elbát 2018-ban a világ legszexibb férfijának választották; stílusikonként hivatkoztak rá; annak idején pedig ő maga szította tovább a személye körüli Bond-őrületet egy beszédes tweettel. Nemcsak jóképű és brit, de a titkosügynökhöz méltóan vagány, van tapasztalata az akciófilmekben, és világszerte elismertnek számít, botrányai sem voltak.

Sokáig valóban minden jel arra utalt, ő lesz a kiválasztott, nem csoda, hogy a rapsztár Stormzy 2019-es slágerében (melynek videoklipjében is feltűnt), már Bondként hivatkozott rá. Nagyon úgy néz ki azonban, hogy végül mégse teljesedik be a jóslat: az 50 éves Elba mindössze négy évvel fiatalabb Craignél, aki már így is koros titkosügynöknek számított, így nem valószínű, hogy a stúdió rábízna egy ilyen hosszú elköteleződést kívánó franchise-t.

De akkor mégis ki lesz a következő 007-es? A producerek, Barbara Broccoli és Michael G. Wilson egy 30 körüli, brit gyökerekkel rendelkező, stílusos színészt szeretnének, akinek a martini, az Aston Martin és az öltöny is jól áll – és aki kész 10-12 évre is felölteni Bond öltönyét. Saját állításuk szerint még mindig nincs biztos befutójuk, a hírek szerint azonban akad valaki, aki egy orrhosszal a többiek előtt jár:

Aaron-Taylor Johnson, aki nemcsak megfelel a fenti, minimális követelményeknek, de már túl is van egy „titkos meghallgatáson”, amin remekül helyt állt.

Johson 32 éves, az Egyesült Királyságban született színész, aki a 2010-es szuperhősfricskával, a Ha/Verrel robbant be a filmvilágba. Ezt követően főszerepet alakított Oliver Stone Vadállatokjában, ő volt Vronszkij az Anna Karenina 2012-es adaptációjában, de feltűnt a Godzillában, remekelt az Éjszakai ragadozókban, játszott a Törvényen kívüli királyban és a Tenetben is. Legutóbb a King’s Man: A kezdetekben és A gyilkos járatban láthattuk. Van tehát tapasztalata a nagyobb költségvetésű produkciók és az akciófilmek terén is, bebizonyította már, hogy a komolyabb, drámai szerepekben is elboldogul. Ami pedig legalább ilyen fontos a producereknek: ismert, ám nem számít szupersztárnak. Bond ide vagy oda, ez azonban hamarosan megváltozhat: Pietro Maximoffként ugyan egyszer már feltűnt a Marvel-univerzumban, ám ettől sokkal komolyan szerepet kap majd a Kraven The Hunterben, valamint Ryan Gosling oldalán is láthatjuk majd a The Fall Guy című akciófilmben, amit várhatóan jövőre mutatnak be.

Johsnon mellett szintén a közelmúltban röppent fel az Emily Párizsban sztárjának, Lucien Laviscount-nak a neve, aki ugyancsak minden követelménynek megfelel, és a pletykák szerint különösen elnyerte Broccoli tetszését. Ő még Johnsonnál is ismeretlenebb név, tehát nem fenyegeti, hogy rövid idő alatt túl nagy sztárrá válik ahhoz: Bond lehessen. Ám ellene szól, hogy még kezdő színészként, 2021-ben szerepelt a Big Brotherben. Laviscount-hoz hasonlóan szintén egy guilty pleasure-soroztatban, A Bridgerton családban tűnt fel Regé-Jean Page is, mikor megragadta a producerek figyelmét – ugyancsak színesbőrű, és rendkívül jóképű, akit ráadásul láthattunk már egy Bond-koppintásban, A szürke emberben. Az ezt rendező Russo testvérek ráadásul külön kampányba fogtak, hogy Page legyen a következő titkosügynök.

Jelöltekből mellettük sincs hiány. Sokak szerint ideje lenne, hogy Bondot végre egy nő játszhassa. Akik ezt szeretnék, főleg Lashana Lynchben bízhatnak, akik a Nincs idő meghalni MI6-ügynökeként megörökölte Craig Bondjának ölési engedélyét is. Kérdés, hogy ebben az esetben karaktere megtartaná-e eredeti nevét, a Nomit, esetleg Jamie Bondként állna neki a világ megmentésének. Női színészek közül mellette felvetődött már Emily Blunt, sőt, Helen Mirren neve is, de egyik sem számít komoly versenyzőnek a szerepért. A változó időket jelzi azonban, hogy egyre több nem fehér színész fordult már meg a nézők, vagy a producerek fejében. Henry Golding a Kőgazdag ázsiaiakkal robbant be a köztudatba, és mindenben megfelel a kívánalmaknak. Csakúgy, mint Dev Patel, akit a Gettómilliomos főszerepében ismert meg a világ, azóta pedig olyan filmekkel bizonyított, mint az Oroszlán (amelyért Oscarra is jelölték), vagy a tavalyi The Green Knight. Ugyancsak játékban van még Chiwetel Ejiofor, Riz Ahmed, vagy épp John Boyega is – ne felejtsük, annak idején Craig castingja is szentségtörésnek számított, hiszen Pierce Brosnantől, vagy épp Sean Connerytől eltérően szőke a hajszíne.

Végső döntés egyelőre továbbra sincs Bond személyéről, és az olyan jelölteket sem lehet még kizárni, akik első blikkre mind túl ismertnek tűnnek a szerephez: ilyen a Superman szerepéről leköszönő Henry Cavill, a Pókemberként még mindig szuperhősködő Tom Holland, vagy a Ladbrokes fogadóira szerint 5 az 1-hez eséllyel rendelkező Tom Hardy.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.