Még mindig nincs meg az új James Bond, de már akad egy fő esélyes

Mikrofilm

Fura szuperhősmozival berobbant színész lehet a befutó.

Kétkedés fogadta, mégis a legkedveltebb James Bondként köszönt le – írtuk a Daniel Craigről egy korábbi cikkünkben, amelyben megemlékeztünk arról, hogy vált eggyé a szerepével. Nála hosszabb ideig senki sem alakította a 007-est. Öt Bond-film után azonban Craig már bohókás detektívként nyomoz a Netflixen, miközben Macbeth szerepére készül. Távozása jó ideje sejthető volt, így az utódját firtató pletykák is évek óta köröznek a sajtóban és a közösségi médiában.

Sokáig úgy tűnt, Idris Elba lesz a befutó, alakja köré szabályos kampány szerveződött korábban. A Luther című sorozat főszerepéért többször Emmyre jelölt színész Heimdallként több Marvel-moziban is feltűnt, emellett olyan filmekben láthattuk, mint a Hontalan fenevadak, A Setét Torony, vagy a Hegyek között. Tavaly háromszor is találkozhattunk vele a vásznon: ismét felbukkant Thor legújabb kalandjában, a Szerelem és mennydörgésben, ősi, szerelmes és felajzott dzsinnt alakított a Háromezer év vágyakozásban és egy gyilkos oroszlán elől menekült a Fenevadban. Elbát 2018-ban a világ legszexibb férfijának választották; stílusikonként hivatkoztak rá; annak idején pedig ő maga szította tovább a személye körüli Bond-őrületet egy beszédes tweettel. Nemcsak jóképű és brit, de a titkosügynökhöz méltóan vagány, van tapasztalata az akciófilmekben, és világszerte elismertnek számít, botrányai sem voltak.

Sokáig valóban minden jel arra utalt, ő lesz a kiválasztott, nem csoda, hogy a rapsztár Stormzy 2019-es slágerében (melynek videoklipjében is feltűnt), már Bondként hivatkozott rá. Nagyon úgy néz ki azonban, hogy végül mégse teljesedik be a jóslat: az 50 éves Elba mindössze négy évvel fiatalabb Craignél, aki már így is koros titkosügynöknek számított, így nem valószínű, hogy a stúdió rábízna egy ilyen hosszú elköteleződést kívánó franchise-t.

De akkor mégis ki lesz a következő 007-es? A producerek, Barbara Broccoli és Michael G. Wilson egy 30 körüli, brit gyökerekkel rendelkező, stílusos színészt szeretnének, akinek a martini, az Aston Martin és az öltöny is jól áll – és aki kész 10-12 évre is felölteni Bond öltönyét. Saját állításuk szerint még mindig nincs biztos befutójuk, a hírek szerint azonban akad valaki, aki egy orrhosszal a többiek előtt jár:

Aaron-Taylor Johnson, aki nemcsak megfelel a fenti, minimális követelményeknek, de már túl is van egy „titkos meghallgatáson”, amin remekül helyt állt.

Johson 32 éves, az Egyesült Királyságban született színész, aki a 2010-es szuperhősfricskával, a Ha/Verrel robbant be a filmvilágba. Ezt követően főszerepet alakított Oliver Stone Vadállatokjában, ő volt Vronszkij az Anna Karenina 2012-es adaptációjában, de feltűnt a Godzillában, remekelt az Éjszakai ragadozókban, játszott a Törvényen kívüli királyban és a Tenetben is. Legutóbb a King’s Man: A kezdetekben és A gyilkos járatban láthattuk. Van tehát tapasztalata a nagyobb költségvetésű produkciók és az akciófilmek terén is, bebizonyította már, hogy a komolyabb, drámai szerepekben is elboldogul. Ami pedig legalább ilyen fontos a producereknek: ismert, ám nem számít szupersztárnak. Bond ide vagy oda, ez azonban hamarosan megváltozhat: Pietro Maximoffként ugyan egyszer már feltűnt a Marvel-univerzumban, ám ettől sokkal komolyan szerepet kap majd a Kraven The Hunterben, valamint Ryan Gosling oldalán is láthatjuk majd a The Fall Guy című akciófilmben, amit várhatóan jövőre mutatnak be.

Johsnon mellett szintén a közelmúltban röppent fel az Emily Párizsban sztárjának, Lucien Laviscount-nak a neve, aki ugyancsak minden követelménynek megfelel, és a pletykák szerint különösen elnyerte Broccoli tetszését. Ő még Johnsonnál is ismeretlenebb név, tehát nem fenyegeti, hogy rövid idő alatt túl nagy sztárrá válik ahhoz: Bond lehessen. Ám ellene szól, hogy még kezdő színészként, 2021-ben szerepelt a Big Brotherben. Laviscount-hoz hasonlóan szintén egy guilty pleasure-soroztatban, A Bridgerton családban tűnt fel Regé-Jean Page is, mikor megragadta a producerek figyelmét – ugyancsak színesbőrű, és rendkívül jóképű, akit ráadásul láthattunk már egy Bond-koppintásban, A szürke emberben. Az ezt rendező Russo testvérek ráadásul külön kampányba fogtak, hogy Page legyen a következő titkosügynök.

Jelöltekből mellettük sincs hiány. Sokak szerint ideje lenne, hogy Bondot végre egy nő játszhassa. Akik ezt szeretnék, főleg Lashana Lynchben bízhatnak, akik a Nincs idő meghalni MI6-ügynökeként megörökölte Craig Bondjának ölési engedélyét is. Kérdés, hogy ebben az esetben karaktere megtartaná-e eredeti nevét, a Nomit, esetleg Jamie Bondként állna neki a világ megmentésének. Női színészek közül mellette felvetődött már Emily Blunt, sőt, Helen Mirren neve is, de egyik sem számít komoly versenyzőnek a szerepért. A változó időket jelzi azonban, hogy egyre több nem fehér színész fordult már meg a nézők, vagy a producerek fejében. Henry Golding a Kőgazdag ázsiaiakkal robbant be a köztudatba, és mindenben megfelel a kívánalmaknak. Csakúgy, mint Dev Patel, akit a Gettómilliomos főszerepében ismert meg a világ, azóta pedig olyan filmekkel bizonyított, mint az Oroszlán (amelyért Oscarra is jelölték), vagy a tavalyi The Green Knight. Ugyancsak játékban van még Chiwetel Ejiofor, Riz Ahmed, vagy épp John Boyega is – ne felejtsük, annak idején Craig castingja is szentségtörésnek számított, hiszen Pierce Brosnantől, vagy épp Sean Connerytől eltérően szőke a hajszíne.

Végső döntés egyelőre továbbra sincs Bond személyéről, és az olyan jelölteket sem lehet még kizárni, akik első blikkre mind túl ismertnek tűnnek a szerephez: ilyen a Superman szerepéről leköszönő Henry Cavill, a Pókemberként még mindig szuperhősködő Tom Holland, vagy a Ladbrokes fogadóira szerint 5 az 1-hez eséllyel rendelkező Tom Hardy.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.

Felszentelt anyagpazarlás

Ha a művészet halhatatlan, halandó-e a művész? Tóth László (fiktív) magyar építész szerint láthatóan nem. Elüldözhetik itthonról a zsidósága miatt, és megmaradt szabadságát is elvehetik az új hazában, elszakíthatják a feleségétől, eltörhetik az orrát, ő akkor sem inog meg. Hiszen tudja, hogyha őt talán igen, az épületeit nincs olyan vihar, mely megtépázhatná.

Törvénytelen gyermekek

Otylia már várandós, amikor vőlegénye az esküvő előtt elhagyja, így lánya, Rozela házasságon kívül születik. Később Rozela is egyedül neveli majd saját gyermekeit. A három nővér, Gerta, Truda és Ilda egy észak-lengyelországi, kasubföldi faluban élnek anyjukkal, az asszony által épített házban.

Átverés, csalás, plágium

Az utazó kiállítást először 2020-ban Brüsszelben, az Európai Történelem Házában rendezték meg; a magyarországi az anyag harmadik, aktualizált állomása. Az eredetileg Fake or Real címen bemutatott kiállítás arra vállalkozik, hogy „féligazságok és puszta kitalációk útvesztőjében” megmutassa, feltárja a tényeket, az igazságot, amihez „követni kell a fonalat a labirintus közepéig”. A kiállítás installálása is követi a labirintuseffektust, de logikusan és érthetően.

Kire ütött ez a gyerek?

Az 1907-ben született dráma eredetiben a The Playboy of the Western World címet viseli. A magyar fordításokhoz több címváltozat is született: Ungvári Tamás A nyugati világ bajnokának, Nádasdy Ádám A Nyugat hősének fordította, a Miskolci Nemzeti Színházban pedig Hamvai Kornél átültetésében A Nyugat császáraként játsszák.

2 forint

„Újabb energiaválság felé robog Európa, ebből kellene Magyarországnak kimaradni, ami nem könnyű, hiszen ami most a magyar benzinkutakon történik, az már felháborító, sőt talán vérlázító is” – e szavakkal indította Orbán Viktor a beígért repülőrajtot indiai kiruccanása után. Hazatérve ugyanis a miniszterelnök szembesült egynémely adatsorral, meg leginkább azzal, hogy, a legendás Danajka néni szavaival élve, „drágulnak az árak”. Az üzemanyagé is.

Kiárusítás

Lassan másfél éve szivárgott ki, hogy az állam egy olyan arab befektetőnek, Mohamed Alabbarnak adná Budapest legértékesebb egybefüggő belterületét, a Rákosrendezőt, aki mindenféle felhőkarcolót képzel oda, egyebek mellett a Hősök tere látképébe belerondítót is.

24 óra

„Megállapodást kellene kötnie. Szerintem tönkreteszi Oroszországot azzal, ha nem köt megállapodást – mondotta Trump elnök a beiktatása utáni órákban Vlagyimir Putyinról, majd hozzátette azt is, hogy „szerintem Oroszország nagy bajba kerül”. Trump azt is elárulta, hogy telefonbeszélgetést tervez az orosz elnökkel, de még nem tudja, mikor. Nemrég azt is megjegyezte, hogy Oroszország egymillió embert veszített az Ukrajna ellen indított háborújában. (Ez a szám az orosz áldozatok felső becslése.)

A Menhir

Bár soha nem jutott a hatalom közelébe, mérgező jelenlétével így is át tudta hangolni a francia közgondolkodást. Több mint fél évszázadig volt elmaradhatatlan szereplője a politikai életnek. Újrafazonírozott pártját lánya, Marine Le Pen, eszmei hagyatékát az alt-right francia letéteményese, Éric Zemmour viszi tovább.

Nehogy elrabolják

Huszonéves nőként lett vizsgáló a magyar rendőrségen, és idővel kivívta férfi kollégái megbecsülését. Már vezetői beosztásban dolgozott, amikor az ORFK-hoz hívták; azt hitte, szakmai teljesítményére figyeltek fel – tévedett. Patócs Ilona A nyomozó című könyve nem regény, hanem egy karrier és egy csalódás dokumentuma.