Meghalt Gina Lollobrigida

  • narancs.hu
  • 2023. január 16.

Mikrofilm

A világhírű olasz filmcsillag 95 éves korában hunyt el.

Elhunyt Gina Lollobrigida, az olasz filmművészet legendás alakja. A színésznőt egy ideje már egy római klinikán ápolták - közölte a hvg.huCorriere híre alapján.

Az olasz lap felidézi: Lollobridiga olyan ismert filmrendezők alakotásaiban szerepelt, mint Vittorio De Sica, Mario Monicelli, Pietro Germi. A nemzetközi ismertséget az 1952-es Királylány a feleségem című francia film hozta el számára, amiben Gérard Philipe partnere volt. További emlékezetes filmjei közé tartozik A római lány (1955), A világ legszebb asszonya (1956), a Trapéz (1956), A párizsi Notre-Dame (1956), A törvény (1959), a Salamon és Sába királynője (1959). Olyan világsztárokkal szerepelt együtt, mint Humphrey Bogart, Jean-Paul Belmondo, Sean Connery, Tony Curtis. 

Gina Lollobrigida két alkalommal elnyerte az egyik legrégebbi filmes díjat, az Ezüst Szalagot, 1961-ben pedig Golden Globe-ot kapott. 

(Címlapképünk forrása: Wikipédia) 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.

Alexandra, maradj velünk!

"Alexandra velünk marad. S velünk marad ez a gondolkodásmód, ez a tempó is. A mindenkin átgázoló gátlástalanság. Csak arra nincs garancia, hogy tényleg ilyen vicces lesz-e minden hasonló akciójuk, mint ez volt. Röhögés nélkül viszont nehéz lesz kihúzni akár csak egy évet is."