Titokzatos kékszemű idegenként tér vissza Johnny Depp

  • narancs.hu
  • 2025. április 16.

Mikrofilm

Day Drinker című filmben egy titokzatos vendéget alakít egy privát jachton, ahol a pultossal együtt belekeveredik egy bűnöző sötét ügyeibe. 

Közel három év telt el azóta, hogy az elmúlt évek egyik legcsúnyább sztárszakítását követően Johnny Depp megnyerte a rágalmazási pert volt felesége, Amber Heard ellen. Arról, hogyan fajult kapcsolatuk idáig, valamint a per mocskos részleteiről ebben a cikkünkben írtunk hosszabban.

Hiába győzött Depp a jog szerint, ekkor már rég elvesztette azt a hírnevét és csáberejét, ami miatt nézők milliói kedvelték meg, és ami miatt joggal tartották őt a filmvilág fenegyerekének. Különös, de szerethető figuráival futott be (Ollókezű Edward, Ed Wood, Félelem és reszketés Las Vegasban), majd a koronát A Karib-tenger kalózaival tette fel a karrierjére, melynek Jack Sparrow-jaként az egész franchise motorjának számított. Ahogy azonban egyre több epizód készült a filmből, úgy kopott el a figura és Depp sármja is. Beleragadt ebbe a különcszerepbe, egy idő után pedig nem maradt más belőle, mint a giccs, a manír és az önismétlés. Az egykori sikergyárosból fáradt veterán vált, aki pénz helyett már inkább bukásokat hoz: A magányos lovas, a Transzcedens és a Mortdecai is elhasalt a kasszáknál, és egyre több hír szólt Depp problémás viselkedéséről, alkohol- és droghasználatáról. A Heard-ügy tehát egy eleve megtépázott hírnevű színészt ért el; nem csoda, hogy Deppet még azelőtt kirúgták a Legendás állatok-sorozatból, hogy ítélet született volna a rágalmazási ügyében.

Ebben az időben Hollywood egyik legfoglalkoztatottabb színészéből valódi számkivetett lett, aki csak függetlenfilmekben kapott szerepeket. Így készült el 2018-ban Hazugságok városa és a Richard búcsút mond. Egy évvel később újabb függetlenfilm következett, ez volt A barbárokra várva. A Minamata ezektől némileg sikeresebb volt, ebben W. Eugene Smith fotóst alakította, a kritikusokat is meggyőzve; 2022-ben ez a film nyerte el az Oscar „nézők kedvence” kategóriáját, mely egyfajta elhibázott lépés volt az Akadémia részéről, hogy a fiatalok számára is vonzóbbá varázsolják az Oscart. Petíció indult, hogy hozzák Deppet vissza A Karib-tenger kalózai-szériába, megtarthatta ekkoriban valószínűleg fő jövedelmének számító reklámszerződését a Diorral, az európai filmfesztiválokon díjakat kapott. Elkezdte önmagát is úgy keretezni, mint a cancel culture áldozatát, a közönség pedig láthatóan vevő volt erre az értelmezésre. A 2023-as Cannes-i filmfesztiválon hétperces álló ovációt kapott, mint a Jeanne du Barry - A szerető főszereplője – ez volt az egyik visszatérési kísérlete, amely során először színészkedett francia nyelven.

 
Johnny Depp a rendezésében Modi - Three Days on the Wing of Madness címmel készült életrajzi dráma bemutatóján a 72. San Sebastián-i Nemzetközi Filmfesztiválon 2024. szeptember 24-én
Fotó: MTI/EPA/EFE/Javier Etxezarreta
 

Az igazi, nagybetűs VISSZATÉRÉS azonban még hátravan – de a hírek szerint nem kell már sokat várnunk rá. Johnny Depp ugyanis ismét szerepet kapott egy igazi hollywoodi produkcióban: ő a Day Drinker című film egyik főszereplője. Ez ugyan valószínűleg nem kelt akkora hírverést, mintha ismét kalóznak öltözne, de bizonyítja, hogy nem ciki és elítélendő már vele dolgozni.

A Day Drinkerben egy titokzatos vendéget alakít egy privát jachton, ahol a pultossal együtt belekeveredik egy bűnöző sötét ügyeibe. A bűnözőt az a Penélope Cruz alakítja, aki többször játszott már együtt Depp-pel: a 2001-es, a Betépve című filmben, A Karib-tenger kalózai negyedik felvonásában és a Gyilkosság az Orient expresszen 2017-es feldolgozásában, amely a színész egyik utolsó stúdiófilmje volt. A most készülő film mögött a Lionsgate stúdió áll, aminek fejese, Adam Fogelson szerint a film egy remek ötletet ötvöz elképesztő fordulatokkal. A rendező az a Marc Webb lesz, akit olyan filmjeiről ismerhetünk, mint az 500 nap nyár vagy A csodálatos Pókember-sorozat.

Ugyan a forgatás csak most kezdődött el, de Deppről máris kiszivárogtak képek, melyeken hosszú, ősz haját összefogva, elegáns öltönyben italozik, tengerkék szemével a távolba meredve. Ha ez nem lenne elég, a színész máris leütötte következő projektjét: magát a Sátánt fogja alakítani Terry Gilliam (Gyalog galopp, Brazil, Doctor Parnassus és a képzelet birodalma) legújabb filmjében, a The Carnival at the End of Daysben, melyben a Jeff Bridges alakította Isten úgy dönt, eltörli az emberiséget, akik csak arra számíthatnak, hogy Depp Sátánja valahogy megmenti őket.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”

Kamukéró

A lakástámogatási program a Fidesz-kormányok nagy találmánya. Ha az embereknek nincs pénzük lakást venni, akkor adjunk nekik támogatott hitelt – nagyjából ez a minta huszonöt éve.

„Így változik meg a világrend”

Miért tört előre a populista jobboldal a nyugati világban, és hogyan alakította át Kelet-Európát? Milyen társadalmi változások, milyen félelmek adták a hajtóerejét, és milyen tartalékai vannak? És a liberális demokráciának? A tájhaza egyik legeredetibb politikai gondolkodóját kérdeztük.

Nemtelen helyzetben

Egy hónapja éhségsztrájkol a vizsgálati fogságban Budapesten a német szélsőbaloldali aktivista, Maja T. A német média kifogásolja az ellene folyó eljárás és fogva tartásának körülményeit.