Godot Irodalmi Estek: Kosztolányi Dezső újraolvasása

  • 2012. november 21.

Snoblesse

Három Kosztolányi-regény terítéken.


Friss Kosztolányi-kiadványokkal jól el vagyunk látva, és ez igen örvendetes fejlemény: nem csak az Édes Anna kritikai kiadása jelent meg nemrégiben, s így a sokat szenvedett szöveg végre a legteljesebb verzióban is olvasható, de napvilágot látott Arany Zsuzsanna könyve is, mely azokat a beszélgetőlapokat tartalmazza, amelyek Kosztolányi életének utolsó három hónapjában születtek. És ez még nem minden, mert Szegedy-Maszák Mihály Kosztolányi-monográfiáját nem is említettük, az pedig csak hab a tortán, hogy Kosztolányi Ady-komplexumáról is kötetnyi tanulmány jelent meg a közelmúltban. Kosztolányi-barát időket élünk tehát, melyek nem nélkülözhetik a felolvasásokat és az irodalmi beszélgetéseket sem. A Godot Irodalmi Estek keretében Kosztolányi három regénye, a Pacsirta, az Aranysárkány és az Édes Anna kerül terítékre. És akik beszélgetnek: Czapáry Veronika, Erős Ferenc, Márton László és Veres András. Moderátor: Mudri Mária.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.