Csipes Tamara 110,9 milliót keresett a három olimpiai éremmel

  • narancs.hu
  • 2024. augusztus 11.

Sport

A második legnagyobb jutalmat Milák Kristóf kapta a Magyar Olimpiai Bizottságtól.

Ami az olimpiai résztvevők között kiosztott jutalmat illeti, Magyarország az aranyéremért adott 55 millió forinttal a 10 legjobban fizető ország között van. Egyes országokban lakást, lakásokat adnak, az olimpia közben pedig az is kiderült, hogy a Fülöp-szigeteken házat, egyetemi tanulmányai során felhasználható ingyen krediteket, élete végéig tartó ételszponzorációt, de örökre ingyenes végbéltükrözést is ért Carlos Yulo tornász két aranya – emlékeztet a Telex.

Magyarországon ilyesmik nincsenek, de egészen a nyolcadik helyig fizet a Magyar Olimpiai Bizottság:

  • első hely: 55 000 000 forint
  • második hely: 39 270 000
  • harmadik hely: 31 350 000
  • negyedik hely: 23 650 000
  • ötödik hely: 15 730 000
  • hatodik hely: 12 540 000
  • hetedik hely: 6 270 000
  • nyolcadik hely: 3 080 000

Ezek alapján a 444 összesítette, hogy a két ezüstérmével és egy bronzérmével remek olimpiát záró kajakos Csipes Tamara kereste a legtöbbet, 110,89 millió forinttal. A második helyen az egy-egy aranyat és ezüstöt nyerő úszó, Milák Kristóf jön 94,27 millióval, a harmadik helyen pedig még egy kajakos, Gazsó Alida, egy ezüst és egy bronz, illetve egy hatodik hely 84,16 millió forintot ért neki. Mögöttük a vívó Andrásfi Tibor (78,65 millió), a kajakos Fojt Sára és Pupp Noémi (egyaránt 64,7), Kós Hubert, (58,8), Betlehem Dávid (56), majd az aranyérmesek, Márton Viviána, Gulyás Michelle, Rasovszky Kristóf, illetve a párbajtőrőző csapat tagjai, Siklósi Gergely, Koch Máté, Nagy Dávid következnek (Andrásfi ennek a csapatnak is tagja volt, de ő egyéniben is szerzett pontot, így jutalmat érő helyet).

A birkózó Losonczi Dávid jótékony célra ajánlotta fel a számára csalódást jelentő ötödik helyért járó 15,73 milliót, mint mondta, nem a pénzért csinálja.

A bokszszövetség pedig Hámori Luca ötödik helyért járó díját pótolta ki 15,73 millióról 32,35 millióra, mert Iman Heliffel bokszolt. Ezt a szintén ötödik Kovács Richárd igazságtalanságnak tartotta, szerinte a szövetség nem mér egyenlő mércével a pontszerzők között.

Tokióról Párizsra 10 százalékkal nőtt az olimpiai jutalmak összege, ott mégis három sportolónk gyűjtött 100 milliót, vagy többet. Akkor is Csipes Tamara volt a legjobb kereső 107,2 millióval, őt követte Kozák Danuta és Milák Kristóf 100-100 millió forinttal.

Az éremmel együtt kiérdemelt jutalmon felül minden magyar olimpiai érmes életjáradékra jogosult 35 éves kora fölött,

amit a Központi Statisztikai Hivatal által megállapított évi átlagkeresethez igazítanak. Az aranyérmesek ennek 100%-át kapják meg, az ezüst után ennek 70, a bronzért 50 százaléka jár, érmenként.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.