rap: Mióta létezik hangos könyv Magyarországon?
GP: Fiatal műfaj, először a vakok és gyengénlátók számára készültek ilyen kiadványok, aztán feltámadt az igény, elsősorban az autósok mint fizetőképes közönség körében, hogy olvasnának ők, csak nincs szabad kezük, kérik szépen CD-n. Itthon kisebbek a távolságok, kissé szűk a kereslet, de próbálkozunk.
rap: Milyen a hazai felhozatal, mik a trendek?
GP: A legjobban Rejtő művei kelnek el, menő még Hrabal, Örkény, és érdekes módon Hamvas Béla művei is szépen fogynak, meg persze a mesék, a Maszat-hegy doszt. Érdekes módon itthon lenézett műfajnak számít még mindig, a könyvesboltok eldugják a hangos könyveket, máshol meg nem nagyon lehet kapni. A letöltés menne, de ugye a torrentezők is imádják. A jogok megszerzése sem egyszerű, szóval volna benne még potenciál.
rap: Mik a legújabb kiadványok a te hangoddal? Te választod ki a műveket?
GP: Nemrég jelent meg kamaszkori kedvencem, Kurt Vonnegut Bajnokok reggelije című regénye az én hangommal. Lobbiztam érte a kiadónál évekig, és győzködtem őket, hogy a legjobb, amit választhatnak, Vonnegut is zseni, a könyv is az irodalom különös gyöngyszeme, pláne, hogy csak mások polcairól lehet hozzájutni. Meg szerintem el se rontottam nagyon. A borítója kifejezetten atom. Nemsokára megjelenik a Winnetou 3, vagyis Old Firehand, az első két rész már kapható, és megjelenésre vár Vonnegut másik nagy műve, az Ötös számú vágóhíd is, ami szintén nagy falat volt.
rap: Mit mondanál fel még szívesen?
GP: Nagy kedvencem volt kamaszkoromban Asimov, szerintem az Alapítvány trilógia megérdemelné, hogy kiadják. Hari Seldon rulez!
rap: Egyéb terveid? Jövőkép?
GP: Hamarosan nagyon híres tévés és rádiós műsorvezető leszek megint az MTV-ben, de ha mégsem, akkor marad a szinkron meg a hangos könyv.