Biztos nem a tévéből, mert azt mi nézzük.
Pénteken (8-án) este tízkor a Duna tévén a kelet-európai álfilm egyik legnépszerűbb alkotása, a Macska-jaj, amiben egy kecske megzabál egy Trabantot, és azon kell röhögni. Sokkal jobb hír viszont, hogy a Cinemax tovább zúzza a Cassavetes-filmeket, most épp az Egy kínai bukméker meggyilkolása van soron, igaz ugyan, hogy éjjel háromnegyed kettő előtt, de ki ne hagyják (tudom ajánlani még a kölcsönzőt): Seymour Cassel és Ben Gazzara kettőse minden pénzt megér (konkrétan 23 ezer dollárt ezúttal). S ha már az ilyen régi dolgok szóba jöttek, a Filmmúzeum este tizenegykor ad egy 1974-es Nick Nolte-filmet, mivel a többi színész nevét nem ismerem, vagy tévéfilm vagy B-mozi lehet (A vád: emberölés).
Szombaton 21.50-kor a Cinemaxon az 't is anya szülte nem egy ördögös horror, hanem Bobby Sands halálos éhségsztrájkjának a története Helen Mirrennel.
Vasárnap olyan régiségek mellett, mint A milagrói babháború (Filmmúzeum, 0.25), a Ragyogás (Duna, 22.15) és A keresztapa 2 (tv2, 23.50) lesz egy kortársnak mondható lengyel darab is a Duna Anatólián este kilenckor: a Kábulat arról szól, hogy van úgy, hogy az ember eléggé lent van, és ott is érzi magát. S ha már az előbb az ördögöt festettük a falra: Ördögűző és rögtön utána a második része is a Cinemaxon 23.25-től.
Hétfőn adásszünet.
Kedden is. De van egy doksi, amit ki nem hagynék: Lugosi Béla, a bukott vámpír, 23.05-től a Dunán. Javaslom, az Elvis teret azonnal nevezzék át Lugosi Béla térnek, de a Kossuth térbe is beleegyezem.
Szerdán meg azért muszáj szünetet tartani, mert csütörtökön rosszullétig bámulhatjuk az ekránt: a művészetek barátainak Caravaggio 0.55-kor a Cinemaxon (rend.: Derek Jarman), de van egy szokásostól eltérő falat is a komatálon, este kilenckor a Dunán egy spanyol film, az a címe, hogy 14 kilométer és a bevándorlók nehézségeit tárgyazza. Este tízkor egy jó cím a Cinemax2-n: Az esővel jövök - én meg a má'odikkal, nemzetközi thriller ez, amiben Josh Hartnett intézkedik a távoli Hongkongban, már ha létezik ilyen nevű hely valóban. Ingrid Bergman 1968-as rendezői próbálkozása, a Farkasok órája fél kilenckor volt az MGM-en, de elfelejtettem megnézni.
De kegyedék ne feledkezzenek meg arról, hogy a tévé a nép ópiuma, tehát tanácsos mértékletesen fogyasztani.