Visszhang: film

Air – Harc a legendáért

  • SzSz
  • 2023. április 12.

Visszhang

Michael Jordan és a Nike ma már elképzelhetetlenek egymás nélkül.

Az Air azt mutatja be, hogy a sportszergyártó cég hogyan szerezte meg magának a kosarast, s ezzel hogyan változtatták meg a sportot és a marketinget… Nos, kopernikuszi módon.

A 80-as években járunk, amikor a játékosok még főleg Converse-ben pattogtattak, a legmenőbb sportmárka pedig a német minőséget és precizitást képviselő Adidas volt. Nike legfeljebb a hétvégi kocogók lábán virított, ami épp elég profitot termelt ahhoz, hogy ne zavarja őket, hogy az NBA-ben gyakorlatilag nincsenek jelen. A kosárra szakosodott részleg feje felett a bezárás réme lebegett, de az ott dolgozó Sonny Vaccaro mert nagyot álmodni: kitalálta, hogy ahelyett, hogy a 250 ezer dolláros keretet szétosztanák egy maréknyi feledhető játékos között, vegyenek egyetlen nagymenőt, aki aztán emberek millióit ösztönzi vásárlásra. Ő lett Jordan, akihez egy szigorú anyukán, egy üvöltő menedzseren és a Nike laza és menő vezérigazgatójának irodáján keresztül vezetett az út. Ben Affleck, a film rendezője alakítja őkelmét.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.