Visszhang: film

Foglalkozása: szülő

Visszhang

Ha már az elnyomás elleni tüntetést is ki kell szervezni másnak, hogy addig is húzhassuk az igát, akkor itt az idő, hogy cselekedjünk.

Dolgozó anyának lenni emberpróbáló feladat, amelynek megéneklését csak az utóbbi időkben merik kockáztatni a filmkészítők. Amellett, hogy rétegprobléma, nem is kifizetődő, hiszen pont ez a réteg nem ér rá moziba menni (nem úgy a streamingre). Viszont, ha az anyák végre megkapják a megbecsülést, ki zengi az apák tetteit?

Itt ők kerülnek középpontba, egy egyedül maradt kétgyermekes apa történetében. Alexandre rugalmas munkaidővel (0–24), high tech rendszerekkel és babzsák fotelekben jógázó fiatalokkal dolgozó cégóriásnál kap állást, ahol az első szabály a gyermektelenség. Bár barátja igyekszik besegíteni otthon, leginkább mégis a törtető és irritáló főnöknő lecsillapításában tesz jó szolgálatot. A furcsa hármas végül jó franciák módjára úgy dönt, hogy egységben többet érnek, így téve ki a modern idők árfolyamán egy teljes embert.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

A végtelenített Simonka-per a bírói függetlenség árnyékában

A Simonka-per bírája, Laczó Adrienn lemondása nem a politikus elleni büntetőperről szól, de azt (is) nagymértékben befolyásolja. Egyrészt a szemünk előtt játszódik le egy irreálisan elhúzódó elsőfokú bírósági eljárás, másrészt a bírósági szervezet súlyos rendszerhibái mutatják, hogy egy tárgyalás hogyan fordul bohózatba és mi lesz a bírói autonómiával.