Visszhang: lemez

Gaz Coombes: Turn the Car Around

Visszhang

Sokan kapták fel a fejüket, amikor a Supergrass 2019-ben visszatért, ráadásul a reunió a Covid miatt hosszabb lett a tervezettnél.

A zenészek szigorúan csak élő fellépésekben gondolkodtak, és a júniusi Taylor Hawkins-emlékkoncertet követően 2022 őszén újra feloszlottak. Nem tartják kizártnak, hogy fognak még együtt zenélni, de sem a 2010-ben befejezett, ám végül meg nem jelentetett hetedik lemezre, sem újabb dalokra nem érdemes számítani. Már csak azért sem, mert Gaz Coombes frontember szólókarrierje egész szépen alakul, noha a 2012-es Here Come the Bombs albumon az énekes igencsak bizonytalannak mutatkozott. A három évvel későbbi, Mercury-jelölést is begyűjtő Matador már sokkal érettebb volt, nem beszélve a top 10-ről épphogy lemaradó 2018-as World’s Strongest Manről. A most kiadott Turn the Car Around a művész szerint az előző két albummal alkot egy laza trilógiát, dalainak jelentős részét felesége és lányai ihlették. A nagyszabású, néha filmzenés hangulat sem véletlen, a stúdiómunkálatok közben ugyan­is klasszikus mozifilmeket vetítettek a falra. A 46 éves Gaz jelentős mértékben együttesének zenei örökségét viszi tovább: a Not the Only Things nem lógna le a Super­grass 1999-es, cím nélküli lemezéről sem. Még inkább igaz ez az album legjobb dalára, a Long Live the Strange-re, amely a régi slágert, a Strange Onest is megidézi. Végig jól hangszerelt pszichedelikus popot hallunk izgalmas megoldásokkal – a hangulat csak az utolsó két dalra ül le, de ettől még érdemes rááldozni a lemezre 38 percet az életünkből.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.

Alexandra, maradj velünk!

"Alexandra velünk marad. S velünk marad ez a gondolkodásmód, ez a tempó is. A mindenkin átgázoló gátlástalanság. Csak arra nincs garancia, hogy tényleg ilyen vicces lesz-e minden hasonló akciójuk, mint ez volt. Röhögés nélkül viszont nehéz lesz kihúzni akár csak egy évet is."