Visszhang: koncert

Hiperkarma

Visszhang

Bérczesi Róbert zenekara utoljára közel másfél éve lépett fel Budapesten, a Papp László Sportarénában még pont meg tudták ünnepelni a 20. születésnapjukat a járvány kitörése előtt.

A karantén idején a frontember nem részletezett okok miatt feloszlatta az együttest – immár harmadjára –, és inkább szólóalbumára fókuszált, amely Karanténlemez címmel 2020 decemberében jelent meg. Ezután jelentette be, hogy „még egyszer utoljára” újrakezdi a Hiperkarmát. Eleinte teljesen új felállást tervezett, később azonban meggondolta magát, és több elküldött tagot is visszahívott. Így végül csak a billentyűs és basszusgitáros poszton történt változás, Bacsa Gyulát Koltay Kurszán, Varga Lacát pedig Gerdesits Máté, a Quimby dobosának fia váltotta. A szólógitáros továbbra is Kis Tibor Sztivi, a dobos pedig Hámori Benedek maradt. Nemes Janó helyett, aki az utolsó pár évben fuvolázott és szaxofonozott a koncerteken, nem érkezett más.

Az ötös fogat egy orfűi fesztiválfellépés után mutatkozott be a fővárosban, majdnem két órát játszottak a több ezer fős közönségnek. Bérczesi néhány zavarosabb konferálást leszámítva teljesen összeszedett volt, és a többiek is megmutatták, hogy kiváló zenészek. Gerdesits igazi rocksztár alkat, jó párost alkotnak Sztivivel, akinek szintén minden mozdulatán látszik, hogy imád ekkora színpadon, ennyi ember előtt szerepelni. A számlista közel felét továbbra is az első album dalai tették ki, úgy tűnik, ezeken nem fog az idő. A többi lemez közül a Délibáb volt a még hangsúlyos, az Amondó és a Konyharegény viszont háttérbe szorult, alig egy-két számot vettek elő róluk.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Ha szeretné elolvasni, legyen ön is a Magyar Narancs előfizetője, vagy ha már előfizetett, jelentkezzen be!

Neked ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon.