Visszhang: lemez

Jim Bob: Thanks for Reaching Out

Visszhang

A 90-es évek elején a Carter the Unstoppable Sex Machine rövid ideig a legsikeresebb brit zenekarok közé tartozott.

Ám a hülye nevéről és botrányairól ismert duó nem tudott sokáig a felszínen maradni. A vicces és cinikus dalszövegeket jegyző frontember, Jim Bob azóta egészen sikeres regényeket írt, különböző zenei projektekbe kezdett bele, néhány koncert erejéig pedig még eredeti zenekarát is feltámasztotta, de szólólemezeivel kevéssé találta a helyét. Három évvel ezelőtt azonban Pop Up Jim Bob című albumával sikerült revitalizálnia szólókarrierjét, ezzel a brit albumlistára is feljutott, és az egy szál gitáros koncerteket maga mögött hagyva újra zenekart szervezett maga köré.

Jim Bob azóta nem ereszti el a bevált receptet, a Thanks for Reaching Out a harmadik anyaga a visszatérése óta, ezek pedig sok tekintetben hasonlítanak egymásra. Nemcsak a borítók készülnek ugyanabban a stílusban, hanem az albumok szerkezete is nagyjából ugyanaz: a hetvenes éveket is megidéző popdalok mellett mindig van egy rövid darálás, egy beszédénekkel kísért történetmesélős szám, és egy szívszorító befejezés. Ez a formula működik is, Jim Bob legnagyobb erőssége pedig továbbra is az, hogy rövid versszakokban is képes tökéletes jellemrajzokat adni, és reflektálni a világ tökéletlenségére. Persze már kevésbé dühös, mint volt harminc évvel ezelőtt, de azért ezen az albumon is belerúg a maga kedves-gúnyos módján Elon Muskba, Putyinba, Boris Johnsonba és a szélsőjobbos fiatalokba.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát. 

Kinek a bűne?

A kormánypárti média azzal igyekszik lejáratni egy Tisza párti önkéntest, hogy korábban pornófilmekben szerepelt. A kampány morális természetű, a nőt bűnösnek és erkölcstelennek állítja be, s persze ezt vetíti rá a pártra is.