Visszhang: tévésorozat

Sivatagi rejtélyek

Visszhang

A sorozatok egyre gyakoribb mellékszereplője az a nőrokon, akinek valószínűleg elment az esze.

Jellemzően nem veti meg a szereket, kívülállóként elvből nem fizet adót (igaz, nem is tudna), az egyetlen, még működő kapcsolata pedig „Föld Anyával” van, mert az nem tudja elhagyni. Ezek a figurák, komikus elővezetésük miatt hamar kedvenccé válnak, s mivel csak a baj van velük, fontos konfliktusforrásai a produkcióknak. De van-e létjogosultságuk főszereplőként?

Az A Fehér Lótusz Tanyájának szerencsétlen, vagyonból kiszorult ikertestvére lehetne Peggy, az egykor maga is biztos szexideálnak számító, mostanra viszont kupacnyi labilitássá tömörült nő, aki miután elveszíti édesanyját, emberileg és anyagilag is magára marad. Ilyenkor jön jól a drogos múltból maradt dörzsöltség és a gátlások teljes hiánya, hogy botcsinálta, de kellőképpen simlis nyomozó váljon belőle.

A (fizikai poénokat preferáló) vígjátékkal kevert noir már-már sértőnek tűnhet a sötét műfaj rajongóinak, ám a Sivatagi rejtélyek csak követi a trendet, amikor kételyek és egzisztenciális krízis helyett szimpla zakkantságot helyez a hős motivációi mögé. Ha belegondolunk, hogy A nagy Lebowskit vagy a Rendes fickókat mennyire éltették ugyanezért, még némi szexizmust is tetten érhetünk, tekintve, hogy az Apple TV az első adandó pillanatban elkaszálta a szériát. A Sivatagi rejtélyek nem kiemelkedő (a fentiekhez aligha mérhető) széria, túlpörgéseinél már csak az üresjáratai zavaróbbak, de ennél jóval gyengébb produkcióknak is szavaztak már bizalmat.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát. 

Kinek a bűne?

A kormánypárti média azzal igyekszik lejáratni egy Tisza párti önkéntest, hogy korábban pornófilmekben szerepelt. A kampány morális természetű, a nőt bűnösnek és erkölcstelennek állítja be, s persze ezt vetíti rá a pártra is.