Visszhang: könyv

Marie Aubert: Ha történne valami

Visszhang

A novelláskötet kilenc történetében a szereplők az úgynevezett társas magány ellen próbálnak meg tenni valamit.

A kitörés vagy épp a beletörődés előtti időszakban ismerjük meg őket, és különféle átmeneti vagy hosszú távú stratégiáikat. Mindenkinek másból van elege. Van, aki elunt házasságban, van, aki abuzív párkapcsolatban éli át az egyedüllétet. Másnak egy megváltozott barátság, a saját gyermektelensége, vagy éppen a széteső családja miatti otthontalanság okoz problémát. Egy házaspár másik országba utazik, hogy örökbe fogadjanak egy kisfiút, de kiderül, hogy a férfi legszívesebben egy idősebb kislányt vinne haza. Egy tizenhat éves lánynak a szülei válása miatt szertefoszlik a biztonságérzete, és emiatt rossz lépéseket tesz. Egy fiatal nő laza kapcsolatot tart fenn egy férfival, aki a vártnál durvábbnak bizonyul. Egy túlhajszolt, válófélben lévő apa megüti a lányát, majd arra kéri, ne mondja el senkinek.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.