Visszhang: film

The Electrical Life of Louis Wain

Visszhang

Will Sharpe egyszerre próbálja a feje tetejére állítani a kártékony „a nagy szenvedés nagy művészetet szül” toposzt, illetve igazságot szolgáltatni egy különc, űzött és a saját korában félreértett zseninek.

Louis Wain brit illusztrátor az antropomorf macskákkal benépesített festményeiről lett híres, amelyek valóságos macskaőrületet generáltak, miközben saját magára egyfajta polihisztorként tekintett, aki változó sikereket ért el a zenében, a fizikában és a sportban is. Egyedül a kegyetlen valóság zabolázta meg a csapongó, sziporkázó fiatalembert: valahogy el kellett tartania népes családját (ám semmi érzéke nem volt a pénzhez), kiújuló depressziója és skizofréniája kínozta, és tragikus hirtelenséggel elvesztette imádott feleségét.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.