Visszhang: film

Vigyél a Holdra

Visszhang

Scarlett Johansson és Channing Tatum közhelyes, nem túl vicces, viszont elég unalmas szerelmi évődését követhetjük végig ebben a filmben.

Azt próbálja bizonyítani, hogy az Apollo–11 igenis landolt a Holdon, a felvételek valódiak, és a tévéműsor, amelyre az emberek 1969. július 20-án rátapadtak, nem csalás és ámítás volt, mint ahogy annyi összeesküvés-elmélet feltételezi.

A film végigvezet bennünket minden ilyen elméleten: hogy például a Holdra szállás sosem történt meg, a NASA egy óriási hangárban, műtermi képekkel, fizetett statisztákkal hamisította meg az egészet, vagy a Holdra szállás megtörtént ugyan, de a képeket a NASA készítette idelenn, arra az esetre, ha az eredetiek rossz minőségűek lennének, esetleg elvesznének. Mindezt Kelly Johns (őt játssza Johansson) marketingszakember irányításával viszik véghez, aki nem is szakirányú tehetségével, hanem inkább ringó csípőjével bizonyítja rátermettségét. Megtudjuk azt is, hogy az előrejutáshoz a testi adottságokon kívül bőven elég, ha remekül hazudunk, könnyeket csalva saját magunk és mások szemébe.

Lapossága és erőtlen humorra ellenére a Vigyél a Holdra igen szépen megmutatja, hogy egy jó marketinggel megtámogatott projekttel bármit el lehet adni az embereknek, még azt is, hogy Holdra szállunk, s ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy valójában megtörtént-e vagy sem. Mindenestre egy fekete macska igen fontos szerepet kap a történetben, érdemes figyelni puha lépteit, öntelt pofáját, sunyi settenkedését és megnyerő természetességét a filmvásznon.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”